Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE czy XXXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMANA INGARDENA W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 79,2% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 4 | 2 | 26 | 62,6% Me: 67% · σ: 25,6% · Mo: 60% | 44 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 87,7% Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% | 18 | 1 | 5 | 75,6% Me: 83% · σ: 12,4% · Mo: 83% | 253 | 24 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 247 | 96,8% Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% | 38 | 2 | 61 | 96,3% Me: 97% · σ: 3,7% · Mo: 97% | 54 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 92,9% Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% | 22 | 1 | 57 | 90,8% Me: 93% · σ: 9,3% · Mo: 98% | 63 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 247 | 98,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 4 | 60 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 244 | 13 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 252 | 79,0% Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% | 40 | 3 | 61 | 71,1% Me: 72% · σ: 11,5% · Mo: 77% | 325 | 24 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 70,5% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% | 118 | 8 | 10 | 36,5% Me: 32,5% · σ: 19,3% · Mo: 26% | 1268 | 59 |
| język polski ustny (M) | 252 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 437 | 16 | 61 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 833 | 28 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 252 | 93,8% Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 14 | 1 | 61 | 86,9% Me: 92% · σ: 13,2% · Mo: 96% | 98 | 12 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 191 | 75,8% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 2 | 51 | 51,4% Me: 54% · σ: 20,9% · Mo: 36% | 299 | 24 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 10, a XXXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMANA INGARDENA W KRAKOWIE w 0.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | XXXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ROMANA INGARDENA W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 70,5% | 36,5% | 34,0 pkt proc. |
| matematyka | 75,8% | 51,4% | 24,4 pkt proc. |
| informatyka | 79,2% | 62,6% | 16,6 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 75,6% | 12,1 pkt proc. |
| język polski | 79,0% | 71,1% | 7,9 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 34,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 43 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.