Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE czy VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 83 | 75,9% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% | 20 | 2 | 84 | 68,8% Me: 72% · σ: 15,7% · Mo: 67% | 65 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 90 | 69,8% Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% | 37 | 2 | 76 | 62,2% Me: 68% · σ: 22,4% · Mo: 83% | 98 | 5 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 42 | 76,8% Me: 80% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 13 | 1 | 37 | 64,1% Me: 71,5% · σ: 20,3% · Mo: 75% | 86 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 78% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% | 33 | 2 | 26 | 72,0% Me: 73% · σ: 14,5% · Mo: 73% | 88 | 10 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 79,2% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 4 | 2 | 31 | 62,8% Me: 66% · σ: 15,1% · Mo: 42% | 43 | 4 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 87,7% Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% | 18 | 1 | 66 | 82,5% Me: 85% · σ: 8,9% · Mo: 87% | 99 | 11 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 247 | 96,8% Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% | 38 | 2 | 216 | 96,4% Me: 97,5% · σ: 4,6% · Mo: 98% | 50 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 92,9% Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% | 22 | 1 | 134 | 89,1% Me: 92% · σ: 9,5% · Mo: 97% | 103 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 247 | 98,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 4 | 216 | 92,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 329 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 252 | 79,0% Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% | 40 | 3 | 217 | 75,5% Me: 77% · σ: 10,1% · Mo: 82% | 115 | 7 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 70,5% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% | 118 | 8 | 18 | 57,8% Me: 57% · σ: 22,5% · Mo: 51% | 408 | 22 |
| język polski ustny (M) | 252 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 437 | 16 | 217 | 90,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 84 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 252 | 93,8% Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 14 | 1 | 217 | 91,2% Me: 94% · σ: 10,1% · Mo: 100% | 39 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 191 | 75,8% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 2 | 171 | 63,6% Me: 66% · σ: 20,9% · Mo: 82% | 91 | 8 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 83,3% Me: 88% · σ: 13,1% · Mo: 88% | 9 | 1 | 11 | 79,3% Me: 82% · σ: 16,3% · Mo: 70% | 27 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 15 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 14, a VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE w 1.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | VIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 79,2% | 62,8% | 16,5 pkt proc. |
| język polski | 70,5% | 57,8% | 12,6 pkt proc. |
| fizyka | 76,8% | 64,1% | 12,6 pkt proc. |
| matematyka | 75,8% | 63,6% | 12,3 pkt proc. |
| chemia | 69,8% | 62,2% | 7,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 16,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 31 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.