Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE vs VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 83 | 75,9% Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% | 20 | 2 | 43 | 62,9% Me: 67% · σ: 15,9% · Mo: 60% | 149 | 9 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 90 | 69,8% Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% | 37 | 2 | 37 | 57,7% Me: 63% · σ: 22,4% · Mo: 40% | 150 | 6 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 42 | 76,8% Me: 80% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 13 | 1 | 16 | 61,6% Me: 66,5% · σ: 23,1% · Mo: 85% | 113 | 9 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 9 | 78% Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% | 33 | 2 | 47 | 75,6% Me: 80% · σ: 17,1% · Mo: 90% | 51 | 4 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 52 | 80,4% Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 100% | 24 | 4 | 37 | 77,0% Me: 80% · σ: 17,2% · Mo: 93% | 36 | 7 |
| historia sztuki poziom rozszerzony (M) | 5 | 71,6% Me: 65% · σ: 15,6% · Mo: -% | 12 | 6 | 15 | 72,5% Me: 73% · σ: 13,8% · Mo: 80% | 9 | 5 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 37 | 79,2% Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% | 4 | 2 | 5 | 48,8% Me: 34% · σ: 27,4% · Mo: -% | 141 | 12 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 31 | 87,7% Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% | 18 | 1 | 146 | 78,9% Me: 82% · σ: 10,7% · Mo: 75% | 178 | 19 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 247 | 96,8% Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% | 38 | 2 | 219 | 96,9% Me: 98% · σ: 4,1% · Mo: 100% | 35 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 163 | 92,9% Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% | 22 | 1 | 71 | 89,4% Me: 92% · σ: 8,1% · Mo: 95% | 96 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 247 | 98,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 26 | 4 | 219 | 94,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 167 | 6 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 9 | 92,3% Me: 93% · σ: 4,0% · Mo: 95% | 2 | 1 | 7 | 90% Me: 95% · σ: 9,1% · Mo: 95% | 7 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 252 | 79,0% Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% | 40 | 3 | 227 | 78,0% Me: 78% · σ: 11,6% · Mo: 92% | 55 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 43 | 70,5% Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% | 118 | 8 | 69 | 76,1% Me: 80% · σ: 18,2% · Mo: 94% | 50 | 3 |
| język polski ustny (M) | 252 | 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 437 | 16 | 227 | 90,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 77 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 252 | 93,8% Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% | 14 | 1 | 227 | 87,0% Me: 92% · σ: 13,3% · Mo: 100% | 95 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 191 | 75,8% Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% | 10 | 2 | 126 | 64,3% Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 80% | 83 | 7 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 21 | 83,3% Me: 88% · σ: 13,1% · Mo: 88% | 9 | 1 | 33 | 82,1% Me: 84% · σ: 9,8% · Mo: 84% | 13 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 18 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 14, a VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE w 4.
| Przedmiot | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 79,2% | 48,8% | 30,4 pkt proc. |
| fizyka | 76,8% | 61,6% | 15,2 pkt proc. |
| biologia | 75,9% | 62,9% | 13,0 pkt proc. |
| chemia | 69,8% | 57,7% | 12,1 pkt proc. |
| matematyka | 75,8% | 64,3% | 11,6 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.