Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE czy XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 4735)

V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 133502)

XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 83 75,9% 🏆 Me: 78% · σ: 13,0% · Mo: 77% 20 2 23 48,7% Me: 48% · σ: 21,1% · Mo: 28% 514 21
chemia poziom rozszerzony (M) 90 69,8% 🏆 Me: 75% · σ: 20,0% · Mo: 87% 37 2 18 47,1% Me: 47% · σ: 21,3% · Mo: 37% 334 20
fizyka poziom rozszerzony (M) 42 76,8% 🏆 Me: 80% · σ: 19,7% · Mo: 100% 13 1 10 63,7% Me: 68,5% · σ: 21,6% · Mo: -% 92 7
geografia poziom rozszerzony (M) 9 78% 🏆 Me: 77% · σ: 12,6% · Mo: 77% 33 2 20 61,0% Me: 60% · σ: 15,0% · Mo: 37% 271 23
historia poziom rozszerzony (M) 52 80,4% 🏆 Me: 88% · σ: 20,1% · Mo: 100% 24 4 13 61,4% Me: 58% · σ: 15,9% · Mo: 55% 232 15
informatyka poziom rozszerzony (M) 37 79,2% 🏆 Me: 78% · σ: 19,7% · Mo: 100% 4 2 8 48,2% Me: 48% · σ: 15,1% · Mo: 28% 154 14
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 31 87,7% 🏆 Me: 90% · σ: 8,7% · Mo: 92% 18 1 6 85,5% Me: 88,5% · σ: 5,4% · Mo: 90% 46 3
język angielski poziom podstawowy (M) 247 96,8% 🏆 Me: 98% · σ: 4,3% · Mo: 98% 38 2 158 92,6% Me: 95% · σ: 7,2% · Mo: 95% 304 25
język angielski poziom rozszerzony (M) 163 92,9% 🏆 Me: 95% · σ: 6,9% · Mo: 97% 22 1 141 84,5% Me: 88% · σ: 13,2% · Mo: 95% 265 21
język angielski ustny (M) 247 98,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 26 4 158 92,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 311 22
język niemiecki poziom rozszerzony (M) 9 92,3% 🏆 Me: 93% · σ: 4,0% · Mo: 95% 2 1 18 76,3% Me: 76% · σ: 9,6% · Mo: 63% 34 6
język polski poziom podstawowy (M) 252 79,0% 🏆 Me: 82% · σ: 11,4% · Mo: 82% 40 3 159 66,7% Me: 67% · σ: 12,4% · Mo: 70% 689 37
język polski poziom rozszerzony (M) 43 70,5% 🏆 Me: 71% · σ: 25,3% · Mo: 100% 118 8 44 45,2% Me: 41,5% · σ: 20,0% · Mo: 29% 891 45
język polski ustny (M) 252 82,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 437 16 159 85,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 267 11
matematyka poziom podstawowy (M) 252 93,8% 🏆 Me: 98% · σ: 8,4% · Mo: 100% 14 1 159 77,5% Me: 82% · σ: 17,8% · Mo: 98% 359 24
matematyka poziom rozszerzony (M) 191 75,8% 🏆 Me: 78% · σ: 19,6% · Mo: 100% 10 2 92 49,8% Me: 52% · σ: 22,6% · Mo: 38% 339 26
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 21 83,3% 🏆 Me: 88% · σ: 13,1% · Mo: 88% 9 1 11 52,4% Me: 60% · σ: 25,1% · Mo: 40% 336 25

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 17 porównywalnych przedmiotów, V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE wypada lepiej w 16, a XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. AUGUSTA WITKOWSKIEGO W KRAKOWIE XLIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. STANISŁAWA KONARSKIEGO W KRAKOWIE Różnica
informatyka 79,2% 48,2% 31,0 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 83,3% 52,4% 31,0 pkt proc.
biologia 75,9% 48,7% 27,2 pkt proc.
matematyka 75,8% 49,8% 26,0 pkt proc.
język polski 70,5% 45,2% 25,3 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: historia sztuki poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 37 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.