Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO vs LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 18 W ZABRZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Zabrze | Zdawalność: 100%
📍 Zabrze | Zdawalność: 77,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 33 | 90,3% Me: 93% · σ: 10,0% · Mo: 95% | 505 | 2 | 26 | 78,7% Me: 86% · σ: 19,6% · Mo: 93% | 1551 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 32 | 77,4% Me: 82,5% · σ: 17,2% · Mo: 90% | 696 | 2 | 26 | 65,2% Me: 77,5% · σ: 26,0% · Mo: 47% | 1840 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 33 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 255 | 2 | 26 | 87,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 752 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 33 | 63,6% Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 67% | 998 | 3 | 27 | 55,4% Me: 57% · σ: 16,2% · Mo: 63% | 1992 | 10 |
| język polski ustny (M) | 33 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 594 | 2 | 27 | 65,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2178 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 33 | 69,0% Me: 68% · σ: 21,7% · Mo: 96% | 775 | 3 | 27 | 46,4% Me: 46% · σ: 22,4% · Mo: 26% | 2493 | 11 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 77,8%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO wypada lepiej w 6, a LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 18 W ZABRZU w 0.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO | LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W ZABRZU W ZESPOLE SZKÓŁ NR 18 W ZABRZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 69,0% | 46,4% | 22,6 pkt proc. |
| język polski | 80,8% | 65,9% | 15,0 pkt proc. |
| język angielski | 77,4% | 65,2% | 12,3 pkt proc. |
| język angielski | 90,3% | 78,7% | 11,5 pkt proc. |
| język polski | 63,6% | 55,4% | 8,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 33 osób w szkole A i 27 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.