Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO i III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Zabrze | Zdawalność: 100%
📍 Zabrze | Zdawalność: 99,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 16 | 55,5% Me: 59% · σ: 17,4% · Mo: 58% | 303 | 1 | 60 | 51,4% Me: 50% · σ: 20,1% · Mo: 48% | 433 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 11 | 52,3% Me: 50% · σ: 15,4% · Mo: 33% | 236 | 1 | 34 | 47,4% Me: 44% · σ: 23,5% · Mo: 35% | 321 | 2 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 63% Me: 55% · σ: 19,4% · Mo: -% | 203 | 1 | 16 | 56,1% Me: 58,5% · σ: 21,0% · Mo: 45% | 370 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 33 | 90,3% Me: 93% · σ: 10,0% · Mo: 95% | 505 | 2 | 201 | 92,6% Me: 95% · σ: 8,5% · Mo: 97% | 309 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 32 | 77,4% Me: 82,5% · σ: 17,2% · Mo: 90% | 696 | 2 | 112 | 76,5% Me: 80% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 752 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 33 | 93,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 255 | 2 | 201 | 95,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 128 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 33 | 63,6% Me: 63% · σ: 13,5% · Mo: 67% | 998 | 3 | 208 | 68,2% Me: 68% · σ: 14,1% · Mo: 80% | 566 | 1 |
| język polski ustny (M) | 33 | 80,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 594 | 2 | 208 | 84,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 328 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 33 | 69,0% Me: 68% · σ: 21,7% · Mo: 96% | 775 | 3 | 208 | 73,6% Me: 76% · σ: 18,6% · Mo: 76% | 517 | 2 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 40,7% Me: 42% · σ: 24,3% · Mo: 42% | 601 | 5 | 71 | 42,3% Me: 44% · σ: 24,8% · Mo: 62% | 557 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,0%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO wypada lepiej w 4, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU w 6.
| Przedmiot | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W ZABRZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| historia | 63% | 56,1% | 6,9 pkt proc. |
| chemia | 52,3% | 47,4% | 4,9 pkt proc. |
| język polski | 63,6% | 68,2% | 4,6 pkt proc. |
| matematyka | 69,0% | 73,6% | 4,5 pkt proc. |
| biologia | 55,5% | 51,4% | 4,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 6,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 16 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.