Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Krosno | Zdawalność: 100%
📍 Krosno | Zdawalność: 95,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 69 | 56,5% Me: 62% · σ: 18,2% · Mo: 42% | 280 | 2 | 78 | 31,4% Me: 27% · σ: 17,0% · Mo: 20% | 1176 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 52 | 40,9% Me: 37,5% · σ: 19,4% · Mo: 28% | 490 | 2 | 39 | 24,1% Me: 20% · σ: 17,2% · Mo: 5% | 917 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 52 | 62,2% Me: 66% · σ: 20,3% · Mo: 42% | 241 | 2 | 52 | 41,8% Me: 41% · σ: 21,6% · Mo: 18% | 956 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 246 | 90,6% Me: 95% · σ: 11,9% · Mo: 98% | 466 | 2 | 152 | 78,2% Me: 88% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 1601 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 198 | 78,5% Me: 82% · σ: 16,6% · Mo: 97% | 627 | 3 | 112 | 69,4% Me: 80% · σ: 24,6% · Mo: 80% | 1397 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 246 | 90,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 505 | 2 | 152 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1579 | 7 |
| język niemiecki poziom rozszerzony (M) | 5 | 75,2% Me: 67% · σ: 14,7% · Mo: 62% | 40 | 1 | 10 | 62% Me: 65% · σ: 23,3% · Mo: -% | 76 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 247 | 66,2% Me: 67% · σ: 13,3% · Mo: 67% | 737 | 2 | 153 | 60,9% Me: 62% · σ: 12,9% · Mo: 53% | 1293 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 104 | 53,3% Me: 54% · σ: 25,0% · Mo: 51% | 556 | 3 | 37 | 53,7% Me: 60% · σ: 28,6% · Mo: 0% | 540 | 2 |
| język polski ustny (M) | 247 | 89,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 101 | 3 | 153 | 79,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 712 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 247 | 75,3% Me: 78% · σ: 17,3% · Mo: 88% | 443 | 2 | 153 | 59,1% Me: 56% · σ: 20,1% · Mo: 48% | 1354 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 87 | 53,7% Me: 58% · σ: 19,9% · Mo: 54% | 242 | 2 | 40 | 21,8% Me: 21% · σ: 15,3% · Mo: 6% | 1293 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 95,4%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE w 1.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W KROŚNIE | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA W KROŚNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 53,7% | 21,8% | 31,9 pkt proc. |
| biologia | 56,5% | 31,4% | 25,1 pkt proc. |
| geografia | 62,2% | 41,8% | 20,4 pkt proc. |
| chemia | 40,9% | 24,1% | 16,7 pkt proc. |
| matematyka | 75,3% | 59,1% | 16,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 87 osób w szkole A i 40 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.