Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Sokołów Podlaski | Zdawalność: 97,4%
📍 Mikołów | Zdawalność: 99,0%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 39 | 49,3% Me: 45% · σ: 14,2% · Mo: 33% | 495 | 1 | 51 | 46,4% Me: 43% · σ: 19,5% · Mo: 27% | 611 | 1 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 23 | 24% Me: 20% · σ: 15,7% · Mo: 27% | 918 | 1 | 31 | 38,4% Me: 32% · σ: 23,3% · Mo: 13% | 559 | 1 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 48,9% Me: 49% · σ: 24,5% · Mo: -% | 294 | 1 | 10 | 55,5% Me: 56% · σ: 21,1% · Mo: -% | 195 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 40 | 43,7% Me: 42,5% · σ: 18,8% · Mo: 22% | 862 | 2 | 18 | 45,7% Me: 49% · σ: 16,0% · Mo: 37% | 771 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 11 | 61,5% Me: 67% · σ: 18,1% · Mo: 70% | 228 | 1 | 25 | 61,5% Me: 55% · σ: 25,3% · Mo: 52% | 229 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 151 | 83,4% Me: 90% · σ: 16,9% · Mo: 97% | 1108 | 1 | 207 | 89,6% Me: 93% · σ: 10,5% · Mo: 95% | 557 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 128 | 69,2% Me: 75% · σ: 22,8% · Mo: 90% | 1432 | 2 | 173 | 78,3% Me: 83% · σ: 17,2% · Mo: 92% | 635 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 151 | 85,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1024 | 1 | 206 | 90,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 475 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 153 | 69,1% Me: 70% · σ: 12,3% · Mo: 63% | 489 | 1 | 207 | 68,5% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 72% | 536 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 85,5% Me: 87% · σ: 10,9% · Mo: 97% | 8 | 1 | 38 | 37,4% Me: 40% · σ: 16,3% · Mo: 37% | 1240 | 1 |
| język polski ustny (M) | 153 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 353 | 2 | 206 | 74,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1131 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 153 | 64,6% Me: 66% · σ: 21,7% · Mo: 76% | 1031 | 2 | 207 | 72,3% Me: 72% · σ: 19,0% · Mo: 62% | 591 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 44 | 38,5% Me: 32% · σ: 24,3% · Mo: 30% | 670 | 2 | 74 | 39,9% Me: 41% · σ: 22,9% · Mo: 12% | 633 | 1 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 9 | 43,6% Me: 42% · σ: 22,5% · Mo: 18% | 486 | 1 | 15 | 68,9% Me: 76% · σ: 19,5% · Mo: 54% | 111 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 97,4%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE w 9.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W MIKOŁOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 85,5% | 37,4% | 48,1 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 43,6% | 68,9% | 25,4 pkt proc. |
| chemia | 24% | 38,4% | 14,4 pkt proc. |
| język polski | 84,4% | 74,8% | 9,6 pkt proc. |
| język angielski | 69,2% | 78,3% | 9,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 48,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 38 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.