Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM czy TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 24 | 25,5% Me: 26% · σ: 11,4% · Mo: 15% | 2206 | 3 | 20 | 19,9% Me: 19% · σ: 11,5% · Mo: 5% | 2671 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 51 | 78,9% Me: 90% · σ: 21,7% · Mo: 92% | 1536 | 3 | 60 | 56,2% Me: 52,5% · σ: 26,6% · Mo: 25% | 3825 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 38 | 68% Me: 73,5% · σ: 20,5% · Mo: 72% | 1538 | 3 | 39 | 44,4% Me: 37% · σ: 27,0% · Mo: 15% | 3725 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 49 | 86,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 871 | 2 | 57 | 58,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3989 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 52 | 53,0% Me: 54% · σ: 12,7% · Mo: 40% | 2320 | 2 | 62 | 39,2% Me: 36% · σ: 18,8% · Mo: 25% | 3858 | 5 |
| język polski ustny (M) | 50 | 56,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3304 | 2 | 59 | 45,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4184 | 4 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 52 | 47,4% Me: 44% · σ: 19,0% · Mo: 36% | 2392 | 3 | 62 | 24,1% Me: 20% · σ: 12,6% · Mo: 12% | 4205 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ma wyższą zdawalność ogólną (94% vs 36,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM | TECHNIKUM IM. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 86,4% | 58,4% | 28,0 pkt proc. |
| język angielski | 68% | 44,4% | 23,6 pkt proc. |
| matematyka | 47,4% | 24,1% | 23,3 pkt proc. |
| język angielski | 78,9% | 56,2% | 22,6 pkt proc. |
| język polski | 53,0% | 39,2% | 13,7 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 57,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 49 osób w szkole A i 57 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.