Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 7 vs TECHNIKUM NR 3. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 5 | 18% Me: 17% · σ: 8% · Mo: 17% | 2780 | 24 | 40 | 27,8% Me: 24% · σ: 12,9% · Mo: 18% | 1957 | 17 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 72 | 71,6% Me: 82% · σ: 26,4% · Mo: 95% | 2313 | 20 | 95 | 67,7% Me: 72% · σ: 24,8% · Mo: 92% | 2761 | 25 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 53 | 62,5% Me: 65% · σ: 22,3% · Mo: 78% | 2092 | 14 | 68 | 56,4% Me: 57% · σ: 27,4% · Mo: 65% | 2742 | 23 |
| język angielski ustny (M) | 72 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1553 | 16 | 95 | 75,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2193 | 19 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 72 | 53,2% Me: 56% · σ: 17,7% · Mo: 53% | 2281 | 20 | 96 | 51,2% Me: 51% · σ: 15,6% · Mo: 50% | 2548 | 21 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 8 | 52,9% Me: 54% · σ: 25,6% · Mo: -% | 572 | 6 | 6 | 29% Me: 17% · σ: 31,4% · Mo: 0% | 1580 | 18 |
| język polski ustny (M) | 72 | 76,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 964 | 16 | 96 | 83,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 384 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 72 | 35,8% Me: 32% · σ: 17,7% · Mo: 14% | 3554 | 31 | 96 | 48,0% Me: 47% · σ: 21,1% · Mo: 48% | 2325 | 18 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 6 | 26,2% Me: 22,5% · σ: 9,2% · Mo: 20% | 69 | 2 | 13 | 20,5% Me: 20% · σ: 10,6% · Mo: 12% | 112 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 ma wyższą zdawalność ogólną (78,1% vs 65,3%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 7 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 3 w 3.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 7 | TECHNIKUM NR 3 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 52,9% | 29% | 23,9 pkt proc. |
| matematyka | 35,8% | 48,0% | 12,2 pkt proc. |
| geografia | 18% | 27,8% | 9,8 pkt proc. |
| język polski | 76,5% | 83,9% | 7,3 pkt proc. |
| język angielski | 62,5% | 56,4% | 6,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 12,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 23,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 6 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.