Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE vs TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 46848)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE

📍 Jarocin | Zdawalność: 89,0%

SZKOŁA B (RSPO: 51424)

TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE

📍 Jarocin | Zdawalność: 84,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 22 27,9% 🏆 Me: 21,5% · σ: 17,6% · Mo: 12% 1350 2 11 24,5% Me: 27% · σ: 5,9% · Mo: 27% 1554 3
geografia poziom rozszerzony (M) 30 22,4% 🏆 Me: 19% · σ: 10,5% · Mo: 13% 2494 5 9 21,1% Me: 25% · σ: 7,0% · Mo: 25% 2586 6
język angielski poziom podstawowy (M) 82 71,5% 🏆 Me: 72% · σ: 21,9% · Mo: 98% 2329 5 51 56,2% Me: 57% · σ: 26,9% · Mo: 18% 3833 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 59 57,2% 🏆 Me: 52% · σ: 26,8% · Mo: 93% 2683 5 18 55,8% Me: 60% · σ: 26,5% · Mo: 33% 2807 6
język angielski ustny (M) 82 72,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2554 6 50 65,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3437 8
język polski poziom podstawowy (M) 82 62,6% 🏆 Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 58% 1110 4 52 53,0% Me: 52% · σ: 13,6% · Mo: 50% 2307 7
język polski ustny (M) 82 74,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1150 3 52 64,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2289 8
matematyka poziom podstawowy (M) 82 54,3% 🏆 Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 52% 1734 3 52 44,6% Me: 44% · σ: 16,9% · Mo: 46% 2699 7

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (89,0% vs 84,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE TECHNIKUM NR 2 W JAROCINIE Różnica
język angielski 71,5% 56,2% 15,3 pkt proc.
język polski 74,6% 64,8% 9,8 pkt proc.
matematyka 54,3% 44,6% 9,7 pkt proc.
język polski 62,6% 53,0% 9,5 pkt proc.
język angielski 72,6% 65,3% 7,3 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 82 osób w szkole A i 51 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.