Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE i LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 22 | 27,9% Me: 21,5% · σ: 17,6% · Mo: 12% | 1350 | 2 | 34 | 20,6% Me: 18% · σ: 10,4% · Mo: 12% | 1778 | 6 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 8 | 29,9% Me: 26% · σ: 20,8% · Mo: -% | 775 | 2 | 12 | 7,4% Me: 3% · σ: 10,9% · Mo: 3% | 1234 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 30 | 22,4% Me: 19% · σ: 10,5% · Mo: 13% | 2494 | 5 | 38 | 28,4% Me: 24% · σ: 17,6% · Mo: 18% | 1889 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 5 | 16,2% Me: 8% · σ: 14,0% · Mo: 8% | 1213 | 3 | 10 | 31,1% Me: 24% · σ: 14,2% · Mo: 22% | 1016 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 82 | 71,5% Me: 72% · σ: 21,9% · Mo: 98% | 2329 | 5 | 90 | 63,3% Me: 67,5% · σ: 23,9% · Mo: 75% | 3217 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 59 | 57,2% Me: 52% · σ: 26,8% · Mo: 93% | 2683 | 5 | 76 | 46,4% Me: 45% · σ: 23,8% · Mo: 18% | 3605 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 82 | 72,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2554 | 6 | 90 | 73,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2491 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 82 | 62,6% Me: 63% · σ: 16,1% · Mo: 58% | 1110 | 4 | 91 | 61,6% Me: 62% · σ: 13,0% · Mo: 65% | 1215 | 5 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 20 | 44,6% Me: 44,5% · σ: 24,9% · Mo: 0% | 912 | 3 | 26 | 34,3% Me: 26% · σ: 27,9% · Mo: 0% | 1355 | 4 |
| język polski ustny (M) | 82 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1150 | 3 | 91 | 80,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 655 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 82 | 54,3% Me: 52% · σ: 19,6% · Mo: 52% | 1734 | 3 | 91 | 49,2% Me: 48% · σ: 18,4% · Mo: 50% | 2215 | 6 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 9,8% Me: 6% · σ: 9,4% · Mo: 6% | 1994 | 4 | 9 | 4,9% Me: 4% · σ: 5,4% · Mo: 0% | 2261 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE ma wyższą zdawalność ogólną (89,0% vs 86,8%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE w 4.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE NR 3 W JAROCINIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR 2 W JAROCINIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 29,9% | 7,4% | 22,5 pkt proc. |
| historia | 16,2% | 31,1% | 14,9 pkt proc. |
| język angielski | 57,2% | 46,4% | 10,8 pkt proc. |
| język polski | 44,6% | 34,3% | 10,3 pkt proc. |
| język angielski | 71,5% | 63,3% | 8,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 22,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 12 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.