Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO „PERFEKT” W KOŃSKICH i II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Końskie | Zdawalność: 59,1%
📍 Końskie | Zdawalność: 98,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 5 | 59,2% Me: 80% · σ: 39,5% · Mo: -% | 222 | 1 | 56 | 47,0% Me: 50% · σ: 23,7% · Mo: 70% | 586 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 23 | 60,1% Me: 75% · σ: 31,6% · Mo: 10% | 3509 | 4 | 179 | 85,3% Me: 92% · σ: 17,1% · Mo: 93% | 925 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 12 | 51,4% Me: 57,5% · σ: 29,9% · Mo: -% | 3235 | 4 | 116 | 73,8% Me: 79% · σ: 20,8% · Mo: 83% | 984 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 22 | 56,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4080 | 7 | 179 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1186 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 24 | 39,3% Me: 40% · σ: 27,3% · Mo: 47% | 3854 | 6 | 182 | 65,3% Me: 65% · σ: 14,0% · Mo: 65% | 812 | 2 |
| język polski ustny (M) | 22 | 48,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4052 | 6 | 182 | 71,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1518 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 23 | 49,1% Me: 48% · σ: 35,8% · Mo: 14% | 2223 | 4 | 182 | 72,7% Me: 76% · σ: 20,0% · Mo: 92% | 567 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 59,1%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO „PERFEKT” W KOŃSKICH wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH w 6.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO „PERFEKT” W KOŃSKICH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KOŃSKICH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 56,6% | 83,6% | 26,9 pkt proc. |
| język polski | 39,3% | 65,3% | 26,0 pkt proc. |
| język angielski | 60,1% | 85,3% | 25,2 pkt proc. |
| matematyka | 49,1% | 72,7% | 23,6 pkt proc. |
| język polski | 48,2% | 71,3% | 23,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 39,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 26,9 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 22 osób w szkole A i 179 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.