Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W KAZIMIERZY WIELKIEJ czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kazimierza Wielka | Zdawalność: 92,3%
📍 Gorzów Wielkopolski | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 16 | 22,3% Me: 19% · σ: 12,6% · Mo: 15% | 1690 | 1 | 98 | 58,8% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 52% | 232 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 29 | 32,1% Me: 27% · σ: 16,8% · Mo: 13% | 1575 | 1 | 39 | 64,1% Me: 68% · σ: 17,8% · Mo: 70% | 209 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 65 | 73,5% Me: 82% · σ: 24,3% · Mo: 98% | 2120 | 1 | 235 | 94,8% Me: 97% · σ: 4,7% · Mo: 97% | 159 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 53 | 64,6% Me: 72% · σ: 26,7% · Mo: 75% | 1891 | 1 | 235 | 87,5% Me: 90% · σ: 10,8% · Mo: 95% | 161 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 65 | 79,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1654 | 1 | 235 | 95,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 133 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 65 | 65,8% Me: 65% · σ: 15,1% · Mo: 63% | 771 | 1 | 243 | 75,1% Me: 77% · σ: 12,5% · Mo: 78% | 136 | 3 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 21 | 73,5% Me: 80% · σ: 18,7% · Mo: 91% | 78 | 1 | 47 | 72,2% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 89% | 92 | 1 |
| język polski ustny (M) | 65 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 954 | 1 | 243 | 84,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 373 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 65 | 64,3% Me: 66% · σ: 22,8% · Mo: 60% | 1052 | 1 | 243 | 83,4% Me: 86% · σ: 13,7% · Mo: 98% | 162 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 20 | 41,7% Me: 34% · σ: 25,2% · Mo: 20% | 571 | 1 | 133 | 51,4% Me: 52% · σ: 23,0% · Mo: 76% | 296 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,3%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W KAZIMIERZY WIELKIEJ wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 w 9.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W KAZIMIERZY WIELKIEJ | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 22,3% | 58,8% | 36,5 pkt proc. |
| geografia | 32,1% | 64,1% | 32,0 pkt proc. |
| język angielski | 64,6% | 87,5% | 22,9 pkt proc. |
| język angielski | 73,5% | 94,8% | 21,3 pkt proc. |
| matematyka | 64,3% | 83,4% | 19,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 36,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 16 osób w szkole A i 98 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.