Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY i TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Legnica | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 25 | 32,8% Me: 28% · σ: 20,7% · Mo: 13% | 552 | 3 | 20 | 12,6% Me: 8% · σ: 15,6% · Mo: 3% | 799 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 34 | 49,3% Me: 48% · σ: 15,2% · Mo: 43% | 627 | 3 | 7 | 32% Me: 27% · σ: 16,0% · Mo: 20% | 1580 | 7 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 23 | 51,6% Me: 51% · σ: 21,5% · Mo: 40% | 117 | 1 | 7 | 24,6% Me: 24% · σ: 15,3% · Mo: -% | 463 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 225 | 88,8% Me: 92% · σ: 11,6% · Mo: 93% | 635 | 2 | 107 | 81,3% Me: 88% · σ: 18,5% · Mo: 92% | 1308 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 185 | 80,6% Me: 87% · σ: 15,5% · Mo: 90% | 467 | 2 | 91 | 70,3% Me: 80% · σ: 23,2% · Mo: 92% | 1316 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 225 | 82,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1303 | 6 | 106 | 83,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1182 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 227 | 67,8% Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 62% | 594 | 3 | 108 | 48,6% Me: 48% · σ: 15,6% · Mo: 47% | 2900 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 51 | 42,1% Me: 38,5% · σ: 21,8% · Mo: 31% | 1022 | 2 | 5 | 10,8% Me: 0% · σ: 13,5% · Mo: 0% | 2129 | 7 |
| język polski ustny (M) | 227 | 77,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 848 | 4 | 107 | 72,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1343 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 227 | 75,1% Me: 78% · σ: 16,9% · Mo: 98% | 453 | 2 | 108 | 66,7% Me: 68% · σ: 22,0% · Mo: 90% | 899 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 89 | 43,9% Me: 40% · σ: 24,6% · Mo: 32% | 508 | 1 | 73 | 15,7% Me: 12% · σ: 17,1% · Mo: 0% | 1626 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,5%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY w 1.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W LEGNICY | TECHNIKUM NR 5 W LEGNICY | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 42,1% | 10,8% | 31,3 pkt proc. |
| matematyka | 43,9% | 15,7% | 28,2 pkt proc. |
| informatyka | 51,6% | 24,6% | 27,1 pkt proc. |
| fizyka | 32,8% | 12,6% | 20,2 pkt proc. |
| język polski | 67,8% | 48,6% | 19,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 51 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.