Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,0%
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 91 | 58,6% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 67% | 240 | 5 | 98 | 67,1% Me: 70% · σ: 16,8% · Mo: 72% | 88 | 3 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 67 | 45,3% Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 48% | 379 | 4 | 81 | 58,5% Me: 62% · σ: 22,7% · Mo: 68% | 137 | 3 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 56,2% Me: 55% · σ: 23,9% · Mo: 18% | 183 | 1 | 21 | 47,0% Me: 47% · σ: 28,0% · Mo: 23% | 320 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 75 | 61,5% Me: 62% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 256 | 2 | 38 | 58,1% Me: 56% · σ: 17,2% · Mo: 52% | 348 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 73,5% Me: 71% · σ: 16,4% · Mo: -% | 59 | 1 | 14 | 67,2% Me: 69,5% · σ: 22,8% · Mo: 90% | 128 | 2 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 21 | 51,2% Me: 56% · σ: 24,0% · Mo: 58% | 122 | 2 | 13 | 48,3% Me: 48% · σ: 15,4% · Mo: 34% | 152 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 280 | 91,6% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 381 | 4 | 228 | 94,6% Me: 97% · σ: 7,0% · Mo: 98% | 176 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 219 | 81,9% Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 92% | 389 | 6 | 209 | 87,8% Me: 92% · σ: 11,9% · Mo: 95% | 145 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 280 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 207 | 4 | 228 | 94,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 189 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 287 | 73,1% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 213 | 7 | 228 | 78,5% Me: 78% · σ: 9,8% · Mo: 78% | 50 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 72 | 68,9% Me: 71% · σ: 21,1% · Mo: 69% | 148 | 1 | 48 | 65,8% Me: 69% · σ: 18,6% · Mo: 74% | 201 | 2 |
| język polski ustny (M) | 287 | 78,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 794 | 11 | 228 | 82,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 485 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 287 | 82,8% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 179 | 3 | 228 | 86,2% Me: 90% · σ: 11,7% · Mo: 96% | 109 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 198 | 46,0% Me: 44% · σ: 25,9% · Mo: 34% | 440 | 4 | 116 | 50,3% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 52% | 327 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,0%).
Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 5, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH w 9.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 45,3% | 58,5% | 13,2 pkt proc. |
| fizyka | 56,2% | 47,0% | 9,2 pkt proc. |
| biologia | 58,6% | 67,1% | 8,5 pkt proc. |
| historia | 73,5% | 67,2% | 6,3 pkt proc. |
| język angielski | 81,9% | 87,8% | 6,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 67 osób w szkole A i 81 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.