Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH czy III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,0%
📍 Kielce | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 91 | 58,6% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 67% | 240 | 5 | 73 | 44,4% Me: 43% · σ: 17,9% · Mo: 32% | 680 | 10 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 67 | 45,3% Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 48% | 379 | 4 | 32 | 37,8% Me: 33% · σ: 26,0% · Mo: 3% | 579 | 8 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 56,2% Me: 55% · σ: 23,9% · Mo: 18% | 183 | 1 | 27 | 29% Me: 20% · σ: 21,5% · Mo: 17% | 606 | 6 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 75 | 61,5% Me: 62% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 256 | 2 | 64 | 47,6% Me: 47% · σ: 16,3% · Mo: 40% | 688 | 6 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 73,5% Me: 71% · σ: 16,4% · Mo: -% | 59 | 1 | 38 | 55,5% Me: 60% · σ: 21,0% · Mo: 68% | 387 | 5 |
| język angielski poziom dwujęzyczny (M) | 30 | 72,7% Me: 72,5% · σ: 11,9% · Mo: 72% | 302 | 3 | 35 | 73,7% Me: 78% · σ: 12,0% · Mo: 63% | 290 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 280 | 91,6% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 381 | 4 | 228 | 91,1% Me: 93% · σ: 9,9% · Mo: 98% | 431 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 219 | 81,9% Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 92% | 389 | 6 | 172 | 78,3% Me: 84% · σ: 16,9% · Mo: 88% | 636 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 280 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 207 | 4 | 228 | 94,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 198 | 3 |
| język angielski ustny poziom dwujęzyczny (M) | 8 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 41 | 2 | 28 | 91,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 61 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 287 | 73,1% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 213 | 7 | 229 | 73,4% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 202 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 72 | 68,9% Me: 71% · σ: 21,1% · Mo: 69% | 148 | 1 | 71 | 53,6% Me: 51% · σ: 21,9% · Mo: 46% | 544 | 6 |
| język polski ustny (M) | 287 | 78,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 794 | 11 | 229 | 93,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 32 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 287 | 82,8% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 179 | 3 | 229 | 77,9% Me: 80% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 347 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 198 | 46,0% Me: 44% · σ: 25,9% · Mo: 34% | 440 | 4 | 76 | 41,8% Me: 40% · σ: 20,6% · Mo: 24% | 569 | 5 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 14 | 69,4% Me: 73% · σ: 19,6% · Mo: 44% | 106 | 1 | 5 | 42% Me: 56% · σ: 19,3% · Mo: 58% | 520 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 99,0%).
Spośród 16 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 12, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH w 4.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| wiedza o społeczeństwie | 69,4% | 42% | 27,4 pkt proc. |
| fizyka | 56,2% | 29% | 27,2 pkt proc. |
| historia | 73,5% | 55,5% | 18 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 93,6% | 15,3 pkt proc. |
| język polski | 68,9% | 53,6% | 15,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 1,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22)”: szkoła A ma wynik wyższy o 27,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.