Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Kielce | Zdawalność: 99,0%
📍 Starachowice | Zdawalność: 97,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 91 | 58,6% Me: 60% · σ: 16,6% · Mo: 67% | 240 | 5 | 35 | 50,6% Me: 55% · σ: 17,7% · Mo: 25% | 459 | 2 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 67 | 45,3% Me: 47% · σ: 22,8% · Mo: 48% | 379 | 4 | 34 | 42,7% Me: 42,5% · σ: 17,5% · Mo: 23% | 439 | 2 |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 59 | 56,2% Me: 55% · σ: 23,9% · Mo: 18% | 183 | 1 | 26 | 52,5% Me: 56,5% · σ: 20,0% · Mo: 33% | 239 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 75 | 61,5% Me: 62% · σ: 19,2% · Mo: 50% | 256 | 2 | 39 | 53,5% Me: 53% · σ: 22,9% · Mo: 25% | 489 | 1 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 8 | 73,5% Me: 71% · σ: 16,4% · Mo: -% | 59 | 1 | 10 | 60,6% Me: 66% · σ: 20,3% · Mo: -% | 255 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 280 | 91,6% Me: 95% · σ: 9,6% · Mo: 98% | 381 | 4 | 151 | 87,1% Me: 93% · σ: 15,5% · Mo: 97% | 780 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 219 | 81,9% Me: 87% · σ: 15,1% · Mo: 92% | 389 | 6 | 133 | 75,6% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 92% | 818 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 280 | 94,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 207 | 4 | 151 | 89,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 599 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 287 | 73,1% Me: 73% · σ: 13,0% · Mo: 73% | 213 | 7 | 151 | 67,1% Me: 67% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 653 | 1 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 72 | 68,9% Me: 71% · σ: 21,1% · Mo: 69% | 148 | 1 | 52 | 47,4% Me: 43% · σ: 25,0% · Mo: 31% | 792 | 2 |
| język polski ustny (M) | 287 | 78,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 794 | 11 | 151 | 88,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 154 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 287 | 82,8% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 179 | 3 | 151 | 70,8% Me: 76% · σ: 23,2% · Mo: 88% | 682 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 198 | 46,0% Me: 44% · σ: 25,9% · Mo: 34% | 440 | 4 | 57 | 44,6% Me: 46% · σ: 22,2% · Mo: 38% | 487 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,0% vs 97,4%).
Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH wypada lepiej w 12, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH w 1.
| Przedmiot | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W STARACHOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 68,9% | 47,4% | 21,5 pkt proc. |
| historia | 73,5% | 60,6% | 12,9 pkt proc. |
| matematyka | 82,8% | 70,8% | 12,0 pkt proc. |
| język polski | 78,3% | 88,1% | 9,8 pkt proc. |
| geografia | 61,5% | 53,5% | 8,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 21,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 72 osób w szkole A i 52 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.