Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W STARACHOWICACH vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W STARACHOWICACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Starachowice | Zdawalność: 97,5%
📍 Starachowice | Zdawalność: 89,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 52 | 50,4% Me: 52,5% · σ: 21,9% · Mo: 60% | 467 | 3 | 8 | 16,6% Me: 14% · σ: 6,2% · Mo: 10% | 2082 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 45,8% Me: 45% · σ: 20,0% · Mo: 27% | 761 | 2 | 12 | 18% Me: 17,5% · σ: 5,4% · Mo: 13% | 2780 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 15 | 36,4% Me: 33% · σ: 17,3% · Mo: 27% | 912 | 2 | 5 | 15% Me: 15% · σ: 2,3% · Mo: -% | 1221 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 163 | 86,0% Me: 92% · σ: 14,5% · Mo: 88% | 874 | 3 | 69 | 72,8% Me: 80% · σ: 24,3% · Mo: 97% | 2199 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 127 | 75,1% Me: 80% · σ: 17,5% · Mo: 87% | 878 | 2 | 63 | 57,6% Me: 60% · σ: 26,4% · Mo: 75% | 2636 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 163 | 91,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 410 | 2 | 69 | 80,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1583 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 163 | 66,3% Me: 67% · σ: 13,6% · Mo: 73% | 728 | 2 | 69 | 56,3% Me: 57% · σ: 16,8% · Mo: 57% | 1887 | 4 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 49 | 38,7% Me: 37% · σ: 26,3% · Mo: 3% | 1187 | 4 | 22 | 29,4% Me: 14,5% · σ: 29,9% · Mo: 3% | 1565 | 5 |
| język polski ustny (M) | 163 | 82,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 476 | 4 | 69 | 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1893 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 163 | 62,4% Me: 64% · σ: 19,1% · Mo: 46% | 1137 | 3 | 69 | 42,8% Me: 42% · σ: 16,8% · Mo: 42% | 2906 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 55 | 25,8% Me: 20% · σ: 21,8% · Mo: 0% | 1124 | 3 | 10 | 5,6% Me: 3% · σ: 7,3% · Mo: 2% | 2219 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W STARACHOWICACH ma wyższą zdawalność ogólną (97,5% vs 89,9%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W STARACHOWICACH wypada lepiej w 11, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W STARACHOWICACH w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W STARACHOWICACH | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W STARACHOWICACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| biologia | 50,4% | 16,6% | 33,7 pkt proc. |
| geografia | 45,8% | 18% | 27,8 pkt proc. |
| historia | 36,4% | 15% | 21,4 pkt proc. |
| matematyka | 25,8% | 5,6% | 20,2 pkt proc. |
| matematyka | 62,4% | 42,8% | 19,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „biologia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.