Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH vs TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 44563)

TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 85,7%

SZKOŁA B (RSPO: 44059)

TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH

📍 Puławy | Zdawalność: 83,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 25 25,5% 🏆 Me: 23% · σ: 13,6% · Mo: 13% 1500 5 12 14,4% Me: 14% · σ: 3,8% · Mo: 13% 2232 8
geografia poziom rozszerzony (M) 21 25,1% 🏆 Me: 23% · σ: 9,1% · Mo: 12% 2247 6 16 25% Me: 24% · σ: 9,8% · Mo: 32% 2255 7
język angielski poziom podstawowy (M) 56 63,2% 🏆 Me: 67,5% · σ: 25,7% · Mo: 92% 3230 8 49 51,7% Me: 50% · σ: 23,4% · Mo: 30% 4077 12
język angielski poziom rozszerzony (M) 32 57,2% 🏆 Me: 61% · σ: 23,8% · Mo: 35% 2675 6 13 46,8% Me: 38% · σ: 22,8% · Mo: 38% 3572 7
język angielski ustny (M) 55 74,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2349 8 48 65,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3445 14
język polski poziom podstawowy (M) 57 48,8% 🏆 Me: 50% · σ: 15,0% · Mo: 38% 2878 5 49 44,4% Me: 43% · σ: 13,7% · Mo: 45% 3432 10
język polski ustny (M) 57 57,5% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3239 9 49 52,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3744 11
matematyka poziom podstawowy (M) 57 40,4% Me: 40% · σ: 15,3% · Mo: 54% 3139 9 49 47,8% 🏆 Me: 42% · σ: 23,1% · Mo: 20% 2353 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH ma wyższą zdawalność ogólną (85,7% vs 83,3%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM.MARII DĄBROWSKIEJ W PUŁAWACH TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.S.SEMPOŁOWSKIEJ W PUŁAWACH Różnica
język angielski 63,2% 51,7% 11,5 pkt proc.
biologia 25,5% 14,4% 11,1 pkt proc.
język angielski 57,2% 46,8% 10,4 pkt proc.
język angielski 74,1% 65,2% 8,9 pkt proc.
matematyka 40,4% 47,8% 7,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M), matematyka poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 11,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 56 osób w szkole A i 49 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.