Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "MENEDŻER". Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Świecie | Zdawalność: 91,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 31 | 24,8% Me: 25% · σ: 12,6% · Mo: 25% | 1540 | 2 | 5 | 14,2% Me: 12% · σ: 2,7% · Mo: 12% | 2238 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 80 | 72,4% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 95% | 2230 | 2 | 33 | 57,9% Me: 68% · σ: 28,0% · Mo: 12% | 3687 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 57 | 66,0% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 90% | 1746 | 4 | 23 | 49,3% Me: 52% · σ: 21,6% · Mo: 52% | 3396 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 80 | 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1773 | 3 | 33 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2699 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 80 | 56,1% Me: 57% · σ: 15,7% · Mo: 60% | 1908 | 2 | 33 | 28,7% Me: 25% · σ: 16,4% · Mo: 15% | 4370 | 9 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 24 | 36,9% Me: 40% · σ: 23,8% · Mo: 3% | 1257 | 2 | 7 | 1,7% Me: 3% · σ: 1,5% · Mo: 3% | 2297 | 3 |
| język polski ustny (M) | 80 | 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1920 | 2 | 33 | 36,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4495 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 80 | 52,5% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 46% | 1896 | 4 | 33 | 20,8% Me: 20% · σ: 10,3% · Mo: 24% | 4368 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH ma wyższą zdawalność ogólną (91,2% vs 15,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH wypada lepiej w 8, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "MENEDŻER" w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "MENEDŻER" | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 36,9% | 1,7% | 35,2 pkt proc. |
| matematyka | 52,5% | 20,8% | 31,7 pkt proc. |
| język polski | 68,0% | 36,4% | 31,7 pkt proc. |
| język polski | 56,1% | 28,7% | 27,4 pkt proc. |
| język angielski | 66,0% | 49,3% | 16,8 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 76,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 35,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 7 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.