Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH i I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 56199)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU

📍 Świecie | Zdawalność: 98,4%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 31 24,8% Me: 25% · σ: 12,6% · Mo: 25% 1540 2 40 43,1% 🏆 Me: 37% · σ: 18,8% · Mo: 35% 720 1
chemia poziom rozszerzony (M) 9 12,2% Me: 8% · σ: 11,1% · Mo: 3% 1161 2 19 40% 🏆 Me: 35% · σ: 20,7% · Mo: 22% 518 1
geografia poziom rozszerzony (M) 14 36,1% Me: 36% · σ: 12,5% · Mo: 35% 1267 2 40 49,0% 🏆 Me: 49,5% · σ: 20,6% · Mo: 23% 638 1
historia poziom rozszerzony (M) 5 48,6% 🏆 Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: -% 574 1 8 46% Me: 44,5% · σ: 10,1% · Mo: -% 649 2
język angielski poziom podstawowy (M) 80 72,4% Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 95% 2230 2 122 87,0% 🏆 Me: 93% · σ: 15,4% · Mo: 98% 792 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 57 66,0% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 90% 1746 4 112 76,3% 🏆 Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 93% 769 1
język angielski ustny (M) 80 78,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1773 3 122 88,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 693 2
język polski poziom podstawowy (M) 80 56,1% Me: 57% · σ: 15,7% · Mo: 60% 1908 2 122 68,8% 🏆 Me: 68% · σ: 13,7% · Mo: 52% 512 1
język polski poziom rozszerzony (M) 24 36,9% Me: 40% · σ: 23,8% · Mo: 3% 1257 2 29 50,2% 🏆 Me: 54% · σ: 22,0% · Mo: 54% 672 1
język polski ustny (M) 80 68,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1920 2 122 75,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1058 1
matematyka poziom podstawowy (M) 80 52,5% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 46% 1896 4 122 66,3% 🏆 Me: 64% · σ: 20,8% · Mo: 96% 929 1
matematyka poziom rozszerzony (M) 8 23,5% Me: 29% · σ: 15,8% · Mo: 6% 1222 2 35 38,5% 🏆 Me: 44% · σ: 25,4% · Mo: 4% 672 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU ma wyższą zdawalność ogólną (98,4% vs 91,2%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH wypada lepiej w 1, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU w 11.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA FLORIANA CEYNOWY W ŚWIECIU Różnica
chemia 12,2% 40% 27,8 pkt proc.
biologia 24,8% 43,1% 18,3 pkt proc.
matematyka 23,5% 38,5% 15,0 pkt proc.
język angielski 72,4% 87,0% 14,6 pkt proc.
matematyka 52,5% 66,3% 13,8 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: informatyka poziom rozszerzony (M), wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły B jest wyższa o 7,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 27,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 9 osób w szkole A i 19 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.