Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH czy TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 44533)

TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

📍 Świecie | Zdawalność: 86,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 31 24,8% 🏆 Me: 25% · σ: 12,6% · Mo: 25% 1540 2 8 18% Me: 15% · σ: 7,6% · Mo: 12% 1979 3
geografia poziom rozszerzony (M) 14 36,1% 🏆 Me: 36% · σ: 12,5% · Mo: 35% 1267 2 25 24,4% Me: 20% · σ: 11,0% · Mo: 20% 2310 3
historia poziom rozszerzony (M) 5 48,6% 🏆 Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: -% 574 1 5 29,6% Me: 28% · σ: 17,6% · Mo: -% 1045 3
język angielski poziom podstawowy (M) 80 72,4% 🏆 Me: 76% · σ: 20,9% · Mo: 95% 2230 2 103 69,2% Me: 77% · σ: 24,3% · Mo: 87% 2574 4
język angielski poziom rozszerzony (M) 57 66,0% 🏆 Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 90% 1746 4 69 59,2% Me: 65% · σ: 24,7% · Mo: 68% 2442 5
język angielski ustny (M) 80 78,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1773 3 103 74,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2340 5
język polski poziom podstawowy (M) 80 56,1% 🏆 Me: 57% · σ: 15,7% · Mo: 60% 1908 2 105 51,0% Me: 53% · σ: 16,7% · Mo: 55% 2569 3
język polski ustny (M) 80 68,0% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1920 2 105 67,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2041 3
matematyka poziom podstawowy (M) 80 52,5% Me: 50% · σ: 18,7% · Mo: 46% 1896 4 105 55,7% 🏆 Me: 54% · σ: 21,9% · Mo: 58% 1616 3
matematyka poziom rozszerzony (M) 8 23,5% 🏆 Me: 29% · σ: 15,8% · Mo: 6% 1222 2 28 22,4% Me: 16% · σ: 21,7% · Mo: 6% 1260 3

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH ma wyższą zdawalność ogólną (91,2% vs 86,7%).

Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH w 1.

Największe różnice

Przedmiot II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I POLICEALNYCH TECHNIKUM W ŚWIECIU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Różnica
historia 48,6% 29,6% 19 pkt proc.
geografia 36,1% 24,4% 11,7 pkt proc.
język angielski 66,0% 59,2% 6,8 pkt proc.
biologia 24,8% 18% 6,8 pkt proc.
język polski 56,1% 51,0% 5,1 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: chemia poziom rozszerzony (M), fizyka poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „historia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 19,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 5 osób w szkole A i 5 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.