Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA vs TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Olsztyn | Zdawalność: 92,2%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 59 | 26,9% Me: 25% · σ: 15,6% · Mo: 17% | 2062 | 2 | 12 | 27,1% Me: 23% · σ: 13,0% · Mo: 17% | 2040 | 15 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 8 | 7,5% Me: 5% · σ: 7,3% · Mo: 4% | 574 | 2 | 29 | 29,3% Me: 22% · σ: 26,5% · Mo: 4% | 405 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 158 | 63,3% Me: 67% · σ: 26,3% · Mo: 95% | 3213 | 3 | 63 | 82,2% Me: 88% · σ: 17,4% · Mo: 93% | 1222 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 85 | 55,2% Me: 59% · σ: 25,6% · Mo: 17% | 2867 | 3 | 54 | 71,8% Me: 82,5% · σ: 24,2% · Mo: 87% | 1162 | 10 |
| język angielski ustny (M) | 157 | 58,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4010 | 2 | 63 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3110 | 23 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 50,5% Me: 50% · σ: 15,9% · Mo: 48% | 2640 | 2 | 64 | 56,1% Me: 54% · σ: 13,7% · Mo: 53% | 1910 | 13 |
| język polski ustny (M) | 158 | 55,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3404 | 3 | 64 | 53,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3651 | 27 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 52,2% Me: 52% · σ: 22,1% · Mo: 42% | 1934 | 2 | 64 | 57,6% Me: 58% · σ: 21,5% · Mo: 46% | 1481 | 9 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 36 | 16,7% Me: 8% · σ: 19,5% · Mo: 2% | 1576 | 2 | 38 | 12,7% Me: 4% · σ: 18,4% · Mo: 0% | 1822 | 14 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M19-21) | 6 | 32% Me: 27,5% · σ: 24,9% · Mo: 28% | 30 | 1 | 5 | 25,6% Me: 22% · σ: 8,5% · Mo: -% | 72 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE ma wyższą zdawalność ogólną (92,2% vs 81,5%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE w 7.
| Przedmiot | TECHNIKUM IM.MARCINA ROŻKA | TECHNIKUM INFORMATYCZNO-EKONOMICZNE NR 9 W OLSZTYNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 7,5% | 29,3% | 21,8 pkt proc. |
| język angielski | 63,3% | 82,2% | 18,8 pkt proc. |
| język angielski | 55,2% | 71,8% | 16,6 pkt proc. |
| język angielski | 58,0% | 68,2% | 10,2 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 32% | 25,6% | 6,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 10,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 21,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 8 osób w szkole A i 29 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.