Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 i TECHNIKUM NR 5 — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 55 | 77,3% Me: 88% · σ: 23,6% · Mo: 95% | 1705 | 7 | 69 | 73,7% Me: 80% · σ: 21,1% · Mo: 90% | 2087 | 10 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 47 | 62,9% Me: 70% · σ: 25,4% · Mo: 72% | 2043 | 8 | 64 | 52,2% Me: 52% · σ: 27,3% · Mo: 97% | 3165 | 11 |
| język angielski ustny (M) | 54 | 75,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2213 | 8 | 68 | 75,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2122 | 7 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 55 | 59,4% Me: 63% · σ: 15,0% · Mo: 67% | 1463 | 8 | 69 | 51,0% Me: 52% · σ: 13,9% · Mo: 48% | 2580 | 11 |
| język polski ustny (M) | 53 | 80,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 646 | 6 | 68 | 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2269 | 13 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 55 | 51,7% Me: 52% · σ: 25,8% · Mo: 52% | 1995 | 6 | 69 | 41,9% Me: 38% · σ: 18,2% · Mo: 24% | 2993 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 14,4% Me: 9% · σ: 11,7% · Mo: 8% | 1725 | 5 | 9 | 6% Me: 2% · σ: 9,5% · Mo: 0% | 2201 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 5 ma wyższą zdawalność ogólną (80,9% vs 75,5%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 5 w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 2 | TECHNIKUM NR 5 | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 80,2% | 65,0% | 15,2 pkt proc. |
| język angielski | 62,9% | 52,2% | 10,7 pkt proc. |
| matematyka | 51,7% | 41,9% | 9,8 pkt proc. |
| język polski | 59,4% | 51,0% | 8,4 pkt proc. |
| matematyka | 14,4% | 6% | 8,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 5,4 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 53 osób w szkole A i 68 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.