Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" i PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Chorzów | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 6 | 51,2% Me: 48% · σ: 32,5% · Mo: -% | 4098 | 16 | 32 | 94,3% Me: 97% · σ: 6,5% · Mo: 98% | 184 | 2 |
| język angielski ustny (M) | 6 | 60,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3846 | 16 | 32 | 93,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 247 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 6 | 27,2% Me: 28,5% · σ: 9,3% · Mo: 35% | 4423 | 16 | 32 | 65,6% Me: 66% · σ: 15,9% · Mo: 67% | 793 | 2 |
| język polski ustny (M) | 6 | 89% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 119 | 1 | 32 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 622 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 6 | 17,3% Me: 17% · σ: 7,3% · Mo: -% | 4521 | 17 | 32 | 84,9% Me: 88% · σ: 10,6% · Mo: 90% | 134 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 0%).
Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" wypada lepiej w 1, a PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ w 4.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA RODZIN KATOLICKICH ARCHIDIECEZJI KATOWICKIEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 17,3% | 84,9% | 67,6 pkt proc. |
| język angielski | 51,2% | 94,3% | 43,2 pkt proc. |
| język polski | 27,2% | 65,6% | 38,4 pkt proc. |
| język angielski | 60,5% | 93,8% | 33,2 pkt proc. |
| język polski | 89% | 80,5% | 8,5 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 100,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 67,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 6 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.