Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU czy TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Płock | Zdawalność: 100%
📍 Płock | Zdawalność: 92,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 6 | 43% Me: 34% · σ: 28,0% · Mo: -% | 379 | 3 | 8 | 15,9% Me: 6% · σ: 25,8% · Mo: 2% | 767 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 41 | 58,5% Me: 58% · σ: 19,8% · Mo: 82% | 335 | 2 | 20 | 30,9% Me: 25% · σ: 16,7% · Mo: 18% | 1679 | 8 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 22 | 66,4% Me: 76% · σ: 26,0% · Mo: 85% | 137 | 2 | 5 | 14,6% Me: 8% · σ: 18,0% · Mo: -% | 1225 | 10 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 24 | 42,7% Me: 40% · σ: 21,3% · Mo: 44% | 214 | 2 | 7 | 36,3% Me: 24% · σ: 26,8% · Mo: 24% | 302 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 208 | 94,2% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 100% | 198 | 2 | 120 | 75,0% Me: 83% · σ: 22,7% · Mo: 92% | 1944 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 161 | 85,6% Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 93% | 215 | 2 | 94 | 59,3% Me: 62,5% · σ: 24,8% · Mo: 52% | 2439 | 15 |
| język angielski ustny (M) | 210 | 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 159 | 3 | 120 | 77,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1858 | 14 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 215 | 75,7% Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 75% | 107 | 1 | 121 | 50,6% Me: 52% · σ: 12,6% · Mo: 50% | 2626 | 15 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 64 | 77,8% Me: 81,5% · σ: 18,8% · Mo: 74% | 40 | 1 | 6 | 21,5% Me: 26% · σ: 11,6% · Mo: -% | 1840 | 14 |
| język polski ustny (M) | 215 | 89,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 99 | 1 | 120 | 58,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3072 | 16 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 215 | 82,4% Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 98% | 194 | 2 | 121 | 53,0% Me: 52% · σ: 19,9% · Mo: 44% | 1855 | 11 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 112 | 50,0% Me: 52% · σ: 23,1% · Mo: 48% | 336 | 3 | 49 | 15,1% Me: 6% · σ: 20,5% · Mo: 0% | 1684 | 9 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 92,4%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU wypada lepiej w 12, a TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU w 0.
| Przedmiot | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU | TECHNIKUM NR 2 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W PŁOCKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 77,8% | 21,5% | 56,3 pkt proc. |
| historia | 66,4% | 14,6% | 51,8 pkt proc. |
| matematyka | 50,0% | 15,1% | 35,0 pkt proc. |
| język polski | 89,6% | 58,9% | 30,7 pkt proc. |
| matematyka | 82,4% | 53,0% | 29,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 56,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 64 osób w szkole A i 6 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.