Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU czy OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA B (RSPO: 272263)

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU

📍 Płock | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 208 94,2% Me: 97% · σ: 8,3% · Mo: 100% 198 2 5 97,4% 🏆 Me: 97% · σ: 0,5% · Mo: 97% 14 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 161 85,6% Me: 90% · σ: 13,2% · Mo: 93% 215 2 5 85,6% 🏆 Me: 88% · σ: 7,6% · Mo: -% 212 1
język angielski ustny (M) 210 95,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 159 3 5 95,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 147 1
język polski poziom podstawowy (M) 215 75,7% 🏆 Me: 75% · σ: 11,2% · Mo: 75% 107 1 5 69,2% Me: 68% · σ: 12,0% · Mo: -% 482 3
język polski ustny (M) 215 89,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 99 1 5 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 560 4
matematyka poziom podstawowy (M) 215 82,4% 🏆 Me: 86% · σ: 15,3% · Mo: 98% 194 2 5 72% Me: 72% · σ: 9,4% · Mo: -% 606 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU wypada lepiej w 3, a OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU w 2, przy 1 remisach.

Największe różnice

Przedmiot III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII DĄBROWSKIEJ W PŁOCKU OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W PŁOCKU Różnica
matematyka 82,4% 72% 10,4 pkt proc.
język polski 89,6% 81,2% 8,4 pkt proc.
język polski 75,7% 69,2% 6,5 pkt proc.
język angielski 94,2% 97,4% 3,2 pkt proc.
język angielski 95,2% 95,4% 0,2 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 215 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.