Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 43581)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI

📍 Tuchola | Zdawalność: 98,7%

SZKOŁA B (RSPO: 72342)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

📍 Tuchola | Zdawalność: 41,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 158 76,4% 🏆 Me: 87% · σ: 22,3% · Mo: 97% 1777 2 6 49% Me: 48,5% · σ: 18,9% · Mo: -% 4190 5
język angielski ustny (M) 158 76,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2002 3 6 49% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4373 5
język polski poziom podstawowy (M) 159 59,8% 🏆 Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 55% 1404 2 12 31,6% Me: 36% · σ: 12,8% · Mo: 37% 4272 5
język polski ustny (M) 159 75,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1053 2 12 33,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4536 5
matematyka poziom podstawowy (M) 159 63,8% 🏆 Me: 64% · σ: 21,0% · Mo: 68% 1076 1 12 26,2% Me: 23% · σ: 10,3% · Mo: 14% 4101 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 41,7%).

Spośród 5 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI wypada lepiej w 5, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH w 0.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH Różnica
język polski 75,6% 33,2% 42,3 pkt proc.
matematyka 63,8% 26,2% 37,7 pkt proc.
język polski 59,8% 31,6% 28,2 pkt proc.
język angielski 76,8% 49% 27,8 pkt proc.
język angielski 76,4% 49% 27,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 57,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 42,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 159 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.