Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI vs TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Tuchola | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 35 | 38,9% Me: 35% · σ: 17,0% · Mo: 42% | 1098 | 2 | 5 | 20,4% Me: 23% · σ: 7,1% · Mo: -% | 2639 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 158 | 76,4% Me: 87% · σ: 22,3% · Mo: 97% | 1777 | 2 | 63 | 72,6% Me: 80% · σ: 21,6% · Mo: 87% | 2216 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 92 | 72,8% Me: 80% · σ: 20,1% · Mo: 83% | 1076 | 1 | 32 | 62,8% Me: 60% · σ: 22,5% · Mo: 60% | 2061 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 158 | 76,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2002 | 3 | 63 | 75,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2198 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 159 | 59,8% Me: 58% · σ: 13,8% · Mo: 55% | 1404 | 2 | 64 | 52,7% Me: 54% · σ: 17,0% · Mo: 47% | 2361 | 4 |
| język polski ustny (M) | 159 | 75,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1053 | 2 | 64 | 57,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3257 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 159 | 63,8% Me: 64% · σ: 21,0% · Mo: 68% | 1076 | 1 | 64 | 49,4% Me: 50% · σ: 20,5% · Mo: 70% | 2197 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 76,6%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI w 0.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTŁOMIEJA NOWODWORSKIEGO W TUCHOLI | TECHNIKUM NR 1 W TUCHOLI | Różnica |
|---|---|---|---|
| geografia | 38,9% | 20,4% | 18,5 pkt proc. |
| język polski | 75,6% | 57,3% | 18,3 pkt proc. |
| matematyka | 63,8% | 49,4% | 14,4 pkt proc. |
| język angielski | 72,8% | 62,8% | 10,1 pkt proc. |
| język polski | 59,8% | 52,7% | 7,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 22,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „geografia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 35 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.