Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 43580)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 82414)

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 32 72,3% Me: 77% · σ: 16,8% · Mo: 77% 37 3 36 74,4% 🏆 Me: 77,5% · σ: 13,1% · Mo: 80% 27 2
chemia poziom rozszerzony (M) 24 68,2% Me: 74% · σ: 25,3% · Mo: 83% 50 3 33 79,5% 🏆 Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 90% 5 1
geografia poziom rozszerzony (M) 32 79,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,3% · Mo: 78% 27 1 10 74,2% Me: 77,5% · σ: 15,8% · Mo: 87% 62 4
historia poziom rozszerzony (M) 31 70,8% Me: 72% · σ: 20,2% · Mo: 72% 88 4 32 81,8% 🏆 Me: 85% · σ: 15,7% · Mo: 83% 17 1
język angielski poziom podstawowy (M) 141 96,9% 🏆 Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% 37 5 81 96,2% Me: 98% · σ: 4,7% · Mo: 98% 61 6
język angielski poziom rozszerzony (M) 123 92,9% 🏆 Me: 97% · σ: 8,2% · Mo: 97% 21 2 78 91,4% Me: 93% · σ: 10,3% · Mo: 100% 46 3
język angielski ustny (M) 141 98,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 23 1 81 97,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 74 6
język polski poziom podstawowy (M) 141 82,4% Me: 83% · σ: 11,0% · Mo: 88% 10 2 89 84,3% 🏆 Me: 85% · σ: 9,1% · Mo: 90% 5 1
język polski poziom rozszerzony (M) 53 82,4% 🏆 Me: 83% · σ: 14,4% · Mo: 100% 15 3 39 72,6% Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 63% 87 7
język polski ustny (M) 141 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 724 10 89 92,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 53 1
matematyka poziom podstawowy (M) 141 89,7% 🏆 Me: 96% · σ: 13,3% · Mo: 100% 58 2 89 84,9% Me: 92% · σ: 15,7% · Mo: 94% 135 10
matematyka poziom rozszerzony (M) 90 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 68% 33 2 15 69,6% Me: 72% · σ: 17,1% · Mo: 90% 46 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY wypada lepiej w 7, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ w 5.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GENERAŁOWEJ ZAMOYSKIEJ I HELENY MODRZEJEWSKIEJ Różnica
język polski 79,1% 92,3% 13,3 pkt proc.
chemia 68,2% 79,5% 11,3 pkt proc.
historia 70,8% 81,8% 11,0 pkt proc.
język polski 82,4% 72,6% 9,7 pkt proc.
geografia 79,6% 74,2% 5,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 13,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 141 osób w szkole A i 89 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.