Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY czy I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.

SZKOŁA A (RSPO: 43580)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 79204)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 32 72,3% 🏆 Me: 77% · σ: 16,8% · Mo: 77% 37 3 77 70,5% Me: 73% · σ: 14,2% · Mo: 73% 53 4
chemia poziom rozszerzony (M) 24 68,2% 🏆 Me: 74% · σ: 25,3% · Mo: 83% 50 3 96 66,3% Me: 71% · σ: 18,6% · Mo: 73% 61 4
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 77,3% 🏆 Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 88% 11 2 24 76,8% Me: 86% · σ: 19,1% · Mo: 58% 14 3
geografia poziom rozszerzony (M) 32 79,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,3% · Mo: 78% 27 1 31 77,6% Me: 82% · σ: 12,9% · Mo: 83% 36 2
historia poziom rozszerzony (M) 31 70,8% Me: 72% · σ: 20,2% · Mo: 72% 88 4 31 71,2% 🏆 Me: 75% · σ: 18,6% · Mo: 67% 84 3
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 7 77,9% Me: 80% · σ: 8,5% · Mo: -% 198 11 7 82,7% 🏆 Me: 87% · σ: 6,9% · Mo: 87% 95 6
język angielski poziom podstawowy (M) 141 96,9% 🏆 Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% 37 5 202 95,7% Me: 97% · σ: 4,2% · Mo: 98% 92 8
język angielski poziom rozszerzony (M) 123 92,9% 🏆 Me: 97% · σ: 8,2% · Mo: 97% 21 2 171 91,4% Me: 93% · σ: 7,9% · Mo: 95% 47 4
język angielski ustny (M) 141 98,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 23 1 202 96,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 101 8
język polski poziom podstawowy (M) 141 82,4% 🏆 Me: 83% · σ: 11,0% · Mo: 88% 10 2 204 80,4% Me: 80% · σ: 9,7% · Mo: 68% 23 4
język polski poziom rozszerzony (M) 53 82,4% Me: 83% · σ: 14,4% · Mo: 100% 15 3 41 84,0% 🏆 Me: 83% · σ: 11,5% · Mo: 83% 13 2
język polski ustny (M) 141 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 724 10 204 89,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 106 3
matematyka poziom podstawowy (M) 141 89,7% 🏆 Me: 96% · σ: 13,3% · Mo: 100% 58 2 204 85,1% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 98% 130 9
matematyka poziom rozszerzony (M) 90 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 68% 33 2 95 62,0% Me: 66% · σ: 21,5% · Mo: 66% 108 8

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 14 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY wypada lepiej w 10, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO w 4.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO Różnica
język polski 79,1% 89,4% 10,3 pkt proc.
matematyka 70,9% 62,0% 8,9 pkt proc.
język angielski 77,9% 82,7% 4,9 pkt proc.
matematyka 89,7% 85,1% 4,5 pkt proc.
język angielski 98,7% 96,3% 2,4 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 10,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 141 osób w szkole A i 204 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.