Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY vs XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 43580)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 121386)

XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A

📍 Poznań | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 32 72,3% 🏆 Me: 77% · σ: 16,8% · Mo: 77% 37 3 35 67,4% Me: 68% · σ: 12,7% · Mo: 60% 82 5
chemia poziom rozszerzony (M) 24 68,2% 🏆 Me: 74% · σ: 25,3% · Mo: 83% 50 3 46 59,7% Me: 64% · σ: 19,8% · Mo: 77% 120 8
fizyka poziom rozszerzony (M) 31 77,3% 🏆 Me: 82% · σ: 17,2% · Mo: 88% 11 2 8 63,8% Me: 63,5% · σ: 21,8% · Mo: 47% 90 5
geografia poziom rozszerzony (M) 32 79,6% 🏆 Me: 78% · σ: 12,3% · Mo: 78% 27 1 42 66,6% Me: 72,5% · σ: 17,4% · Mo: 73% 165 10
historia poziom rozszerzony (M) 31 70,8% 🏆 Me: 72% · σ: 20,2% · Mo: 72% 88 4 11 60,1% Me: 65% · σ: 23,6% · Mo: -% 268 11
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 7 77,9% Me: 80% · σ: 8,5% · Mo: -% 198 11 129 78,9% 🏆 Me: 82% · σ: 11,8% · Mo: 82% 176 9
język angielski poziom podstawowy (M) 141 96,9% Me: 98% · σ: 3,1% · Mo: 98% 37 5 128 97,1% 🏆 Me: 98% · σ: 2,9% · Mo: 98% 25 3
język angielski ustny (M) 141 98,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 23 1 128 98,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 30 3
język polski poziom podstawowy (M) 141 82,4% 🏆 Me: 83% · σ: 11,0% · Mo: 88% 10 2 129 76,4% Me: 77% · σ: 10,6% · Mo: 82% 93 7
język polski poziom rozszerzony (M) 53 82,4% 🏆 Me: 83% · σ: 14,4% · Mo: 100% 15 3 27 73,1% Me: 80% · σ: 21,4% · Mo: 83% 80 6
język polski ustny (M) 141 79,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 724 10 129 79,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 669 9
matematyka poziom podstawowy (M) 141 89,7% 🏆 Me: 96% · σ: 13,3% · Mo: 100% 58 2 129 86,8% Me: 90% · σ: 12,4% · Mo: 88% 99 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 90 70,9% 🏆 Me: 72% · σ: 21,5% · Mo: 68% 33 2 67 69,5% Me: 70% · σ: 16,0% · Mo: 58% 48 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 13 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY wypada lepiej w 10, a XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A w 3.

Największe różnice

Przedmiot LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ŚW. MARII MAGDALENY XVI LICEUM OGÓLNOKSZTA ŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. CHARLES DE GAULLE'A Różnica
fizyka 77,3% 63,8% 13,5 pkt proc.
geografia 79,6% 66,6% 13,0 pkt proc.
historia 70,8% 60,1% 10,7 pkt proc.
język polski 82,4% 73,1% 9,2 pkt proc.
chemia 68,2% 59,7% 8,5 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,5 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 31 osób w szkole A i 8 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.