Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM vs III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI IM.RTM. WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wodzisław Śląski | Zdawalność: 98,3%
📍 Wodzisław Śląski | Zdawalność: 93,8%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 43 | 31,2% Me: 28% · σ: 16,3% · Mo: 17% | 1185 | 2 | 18 | 19% Me: 13% · σ: 14,7% · Mo: 10% | 1899 | 4 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 27 | 53,9% Me: 57% · σ: 20,8% · Mo: 37% | 475 | 2 | 9 | 40% Me: 38% · σ: 10,9% · Mo: -% | 1038 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 177 | 86,1% Me: 92% · σ: 16,5% · Mo: 98% | 865 | 3 | 32 | 64,5% Me: 72,5% · σ: 22,3% · Mo: 42% | 3088 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 126 | 70,2% Me: 72% · σ: 22,6% · Mo: 90% | 1321 | 4 | 18 | 54,2% Me: 56% · σ: 18,7% · Mo: -% | 2970 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 177 | 87,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 823 | 3 | 32 | 55,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4119 | 9 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 178 | 68,6% Me: 70% · σ: 14,5% · Mo: 73% | 530 | 3 | 32 | 57,1% Me: 57% · σ: 10,6% · Mo: 48% | 1777 | 5 |
| język polski ustny (M) | 178 | 75,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1102 | 1 | 32 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2550 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 178 | 64,0% Me: 66% · σ: 19,3% · Mo: 66% | 1067 | 3 | 32 | 45,3% Me: 44% · σ: 17,0% · Mo: 56% | 2621 | 7 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (98,3% vs 93,8%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM wypada lepiej w 8, a III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI IM.RTM. WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I INTEGRACYJNYMI IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI IM.RTM. WITOLDA PILECKIEGO W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 87,0% | 55,9% | 31,1 pkt proc. |
| język angielski | 86,1% | 64,5% | 21,6 pkt proc. |
| matematyka | 64,0% | 45,3% | 18,7 pkt proc. |
| język angielski | 70,2% | 54,2% | 16,0 pkt proc. |
| geografia | 53,9% | 40% | 13,9 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 4,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 31,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 177 osób w szkole A i 32 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.