Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 2 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM i TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 43459)

TECHNIKUM NR 2 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

📍 Wodzisław Śląski | Zdawalność: 86,6%

SZKOŁA B (RSPO: 43452)

TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

📍 Wodzisław Śląski | Zdawalność: 74,7%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 134 72,2% 🏆 Me: 79% · σ: 21,5% · Mo: 83% 2255 5 100 64,7% Me: 68% · σ: 24,9% · Mo: 45% 3065 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 103 58,3% 🏆 Me: 62% · σ: 22,0% · Mo: 77% 2540 6 78 45,2% Me: 42% · σ: 28,5% · Mo: 13% 3673 8
język angielski ustny (M) 134 78,2% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1818 5 99 70,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2803 7
język polski poziom podstawowy (M) 134 52,7% 🏆 Me: 54% · σ: 15,4% · Mo: 62% 2360 6 100 47,0% Me: 45% · σ: 15,5% · Mo: 38% 3115 7
język polski ustny (M) 134 62,4% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2614 6 99 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2978 7
matematyka poziom podstawowy (M) 134 55,3% 🏆 Me: 54% · σ: 20,0% · Mo: 52% 1642 4 100 43,8% Me: 42% · σ: 20,6% · Mo: 58% 2795 8
matematyka poziom rozszerzony (M) 10 17,8% 🏆 Me: 11% · σ: 19,3% · Mo: 6% 1497 4 24 5,3% Me: 3% · σ: 7,4% · Mo: 0% 2232 5

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 2 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM ma wyższą zdawalność ogólną (86,6% vs 74,7%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 2 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM w 0.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 2 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM TECHNIKUM NR 1 IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM Różnica
język angielski 58,3% 45,2% 13,1 pkt proc.
matematyka 17,8% 5,3% 12,5 pkt proc.
matematyka 55,3% 43,8% 11,6 pkt proc.
język angielski 78,2% 70,6% 7,6 pkt proc.
język angielski 72,2% 64,7% 7,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: geografia poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 11,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 103 osób w szkole A i 78 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.