Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE czy TECHNIKUM IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 40,8% Me: 42,5% · σ: 8,6% · Mo: -% | 801 | 33 | 5 | 24,2% Me: 23% · σ: 8,5% · Mo: -% | 1580 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 6 | 46,5% Me: 44,5% · σ: 12,8% · Mo: -% | 730 | 34 | 13 | 34,9% Me: 25% · σ: 15,2% · Mo: 25% | 1348 | 1 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 89 | 57,6% Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 50% | 70 | 6 | 16 | 53,5% Me: 53% · σ: 22,9% · Mo: -% | 100 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 245 | 94,5% Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% | 179 | 18 | 138 | 78,1% Me: 87% · σ: 20,5% · Mo: 93% | 1613 | 2 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 175 | 83,3% Me: 87% · σ: 12,7% · Mo: 92% | 315 | 23 | 104 | 66,9% Me: 72,5% · σ: 24,3% · Mo: 87% | 1648 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 688 | 33 | 138 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1106 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 244 | 64,8% Me: 65% · σ: 12,7% · Mo: 53% | 869 | 44 | 138 | 60,5% Me: 60% · σ: 12,1% · Mo: 58% | 1324 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 50,2% Me: 43% · σ: 20,3% · Mo: 37% | 678 | 32 | 5 | 26,4% Me: 3% · σ: 32,6% · Mo: 0% | 1674 | 2 |
| język polski ustny (M) | 244 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 837 | 29 | 138 | 68,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1898 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 244 | 91,4% Me: 94% · σ: 9,0% · Mo: 98% | 36 | 2 | 138 | 72,1% Me: 76% · σ: 19,3% · Mo: 90% | 600 | 1 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 219 | 61,0% Me: 64% · σ: 21,3% · Mo: 78% | 119 | 11 | 83 | 31,2% Me: 30% · σ: 22,6% · Mo: 4% | 925 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 97,8%).
Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE wypada lepiej w 11, a TECHNIKUM IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE | TECHNIKUM IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 61,0% | 31,2% | 29,8 pkt proc. |
| język polski | 50,2% | 26,4% | 23,8 pkt proc. |
| matematyka | 91,4% | 72,1% | 19,2 pkt proc. |
| biologia | 40,8% | 24,2% | 16,6 pkt proc. |
| język angielski | 94,5% | 78,1% | 16,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 2,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 29,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 219 osób w szkole A i 83 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.