Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE czy TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
📍 Kraków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 6 | 40,8% Me: 42,5% · σ: 8,6% · Mo: -% | 801 | 33 | 7 | 32,9% Me: 35% · σ: 8,3% · Mo: 23% | 1126 | 48 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 245 | 94,5% Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% | 179 | 18 | 45 | 79,3% Me: 87% · σ: 18,7% · Mo: 97% | 1498 | 67 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 175 | 83,3% Me: 87% · σ: 12,7% · Mo: 92% | 315 | 23 | 25 | 77,1% Me: 87% · σ: 18,8% · Mo: 87% | 710 | 46 |
| język angielski ustny (M) | 244 | 88,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 688 | 33 | 45 | 74,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2287 | 79 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 244 | 64,8% Me: 65% · σ: 12,7% · Mo: 53% | 869 | 44 | 45 | 65,6% Me: 70% · σ: 13,0% · Mo: 70% | 791 | 41 |
| język polski ustny (M) | 244 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 837 | 29 | 45 | 86,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 206 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 244 | 91,4% Me: 94% · σ: 9,0% · Mo: 98% | 36 | 2 | 45 | 74,6% Me: 80% · σ: 20,5% · Mo: 76% | 480 | 28 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 219 | 61,0% Me: 64% · σ: 21,3% · Mo: 78% | 119 | 11 | 30 | 30,9% Me: 26% · σ: 23,2% · Mo: 8% | 929 | 45 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE | TECHNIKUM CHEMICZNE I OCHRONY ŚRODOWISKA NR 3 W KRAKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 61,0% | 30,9% | 30,1 pkt proc. |
| matematyka | 91,4% | 74,6% | 16,8 pkt proc. |
| język angielski | 94,5% | 79,3% | 15,3 pkt proc. |
| język angielski | 88,3% | 74,6% | 13,7 pkt proc. |
| język polski | 77,8% | 86,8% | 9,0 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 30,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 219 osób w szkole A i 30 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.