Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE i TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 43398)

TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 27030)

TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE

📍 Kraków | Zdawalność: 98,3%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
fizyka poziom rozszerzony (M) 25 39,7% 🏆 Me: 37% · σ: 23,4% · Mo: 8% 440 19 6 38,5% Me: 31,5% · σ: 22,4% · Mo: 25% 455 20
geografia poziom rozszerzony (M) 6 46,5% 🏆 Me: 44,5% · σ: 12,8% · Mo: -% 730 34 6 37,8% Me: 38% · σ: 11,6% · Mo: -% 1168 47
informatyka poziom rozszerzony (M) 89 57,6% 🏆 Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 50% 70 6 48 49,2% Me: 46% · σ: 17,1% · Mo: 36% 134 10
język angielski poziom dwujęzyczny (M) 61 82,2% 🏆 Me: 84% · σ: 8,6% · Mo: 78% 111 12 7 73% Me: 78% · σ: 12,5% · Mo: 68% 297 28
język angielski poziom podstawowy (M) 245 94,5% 🏆 Me: 97% · σ: 6,4% · Mo: 97% 179 18 119 88,6% Me: 93% · σ: 13,9% · Mo: 97% 651 40
język angielski poziom rozszerzony (M) 175 83,3% 🏆 Me: 87% · σ: 12,7% · Mo: 92% 315 23 90 80,9% Me: 87% · σ: 17,2% · Mo: 95% 442 30
język angielski ustny (M) 244 88,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 688 33 119 86,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 886 38
język polski poziom podstawowy (M) 244 64,8% Me: 65% · σ: 12,7% · Mo: 53% 869 44 119 66,3% 🏆 Me: 68% · σ: 12,7% · Mo: 63% 732 38
język polski ustny (M) 244 77,8% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 837 29 119 60,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2903 85
matematyka poziom podstawowy (M) 244 91,4% 🏆 Me: 94% · σ: 9,0% · Mo: 98% 36 2 119 82,8% Me: 88% · σ: 16,2% · Mo: 96% 185 18
matematyka poziom rozszerzony (M) 219 61,0% 🏆 Me: 64% · σ: 21,3% · Mo: 78% 119 11 88 36,9% Me: 35% · σ: 23,3% · Mo: 12% 728 37

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,3%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE wypada lepiej w 10, a TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ŁĄCZNOŚCI NR 14 IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU W KRAKOWIE TECHNIKUM ENERGETYCZNO-ELEKTRONICZNE NR 9 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W KRAKOWIE Różnica
matematyka 61,0% 36,9% 24,1 pkt proc.
język polski 77,8% 60,1% 17,7 pkt proc.
język angielski 82,2% 73% 9,2 pkt proc.
geografia 46,5% 37,8% 8,7 pkt proc.
matematyka 91,4% 82,8% 8,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 24,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 219 osób w szkole A i 88 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.