Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ vs TECHNIKUM NR 4 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 104 | 72,3% Me: 82% · σ: 25,2% · Mo: 90% | 2246 | 8 | 62 | 63,4% Me: 66% · σ: 25,2% · Mo: 80% | 3203 | 12 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 69 | 64,1% Me: 67% · σ: 20,9% · Mo: 48% | 1938 | 7 | 34 | 47,1% Me: 35% · σ: 30,6% · Mo: 15% | 3545 | 14 |
| język angielski ustny (M) | 103 | 71,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2698 | 10 | 62 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3175 | 11 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 104 | 42,7% Me: 42,5% · σ: 16,2% · Mo: 27% | 3603 | 10 | 62 | 33,7% Me: 36% · σ: 14,2% · Mo: 37% | 4182 | 12 |
| język polski ustny (M) | 104 | 53,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3662 | 12 | 62 | 61,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2762 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 104 | 47,0% Me: 48% · σ: 19,3% · Mo: 26% | 2431 | 9 | 62 | 40,8% Me: 40% · σ: 21,0% · Mo: 44% | 3101 | 10 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 5 | 10,8% Me: 8% · σ: 10,2% · Mo: -% | 1932 | 7 | 8 | 15,5% Me: 7% · σ: 16,9% · Mo: 2% | 1644 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ ma wyższą zdawalność ogólną (76,7% vs 67,7%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ wypada lepiej w 5, a TECHNIKUM NR 4 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ w 2.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 3 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ | TECHNIKUM NR 4 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 64,1% | 47,1% | 17,0 pkt proc. |
| język polski | 42,7% | 33,7% | 9,0 pkt proc. |
| język angielski | 72,3% | 63,4% | 8,9 pkt proc. |
| język polski | 53,4% | 61,4% | 8,0 pkt proc. |
| matematyka | 47,0% | 40,8% | 6,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 9,0 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 17,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 34 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.