Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM ENERGETYCZNE vs TECHNIKUM NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W JAWORZNIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Jaworzno | Zdawalność: 87,3%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 44 | 81,4% Me: 84% · σ: 16,0% · Mo: 95% | 1298 | 5 | 54 | 76,1% Me: 83% · σ: 20,8% · Mo: 70% | 1826 | 6 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 32 | 66,8% Me: 71% · σ: 18,6% · Mo: 85% | 1661 | 4 | 41 | 57,2% Me: 62% · σ: 22,3% · Mo: 63% | 2672 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 44 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1877 | 5 | 54 | 76,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2026 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 44 | 52,5% Me: 53% · σ: 11,8% · Mo: 43% | 2385 | 5 | 55 | 50,9% Me: 50% · σ: 16,0% · Mo: 47% | 2584 | 6 |
| język polski ustny (M) | 44 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 566 | 4 | 55 | 67,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2000 | 8 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 44 | 68,2% Me: 71% · σ: 20,5% · Mo: 74% | 816 | 3 | 55 | 54,4% Me: 54% · σ: 19,4% · Mo: 40% | 1725 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ENERGETYCZNE ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 87,3%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ENERGETYCZNE wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W JAWORZNIE w 0.
| Przedmiot | TECHNIKUM ENERGETYCZNE | TECHNIKUM NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W JAWORZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 81,2% | 67,3% | 13,8 pkt proc. |
| matematyka | 68,2% | 54,4% | 13,8 pkt proc. |
| język angielski | 66,8% | 57,2% | 9,5 pkt proc. |
| język angielski | 81,4% | 76,1% | 5,3 pkt proc. |
| język polski | 52,5% | 50,9% | 1,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 10,5 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 13,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 44 osób w szkole A i 55 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.