Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ENERGETYCZNE i TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 44 | 81,4% Me: 84% · σ: 16,0% · Mo: 95% | 1298 | 5 | 50 | 85,7% Me: 92% · σ: 15,5% · Mo: 93% | 900 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 32 | 66,8% Me: 71% · σ: 18,6% · Mo: 85% | 1661 | 4 | 47 | 64,1% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 43% | 1943 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 44 | 77,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1877 | 5 | 50 | 84,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1100 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 44 | 52,5% Me: 53% · σ: 11,8% · Mo: 43% | 2385 | 5 | 51 | 59,4% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: 50% | 1460 | 4 |
| język polski ustny (M) | 44 | 81,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 566 | 4 | 51 | 78% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 821 | 5 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 44 | 68,2% Me: 71% · σ: 20,5% · Mo: 74% | 816 | 3 | 51 | 57,3% Me: 60% · σ: 23,2% · Mo: 82% | 1496 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 30 | 15,6% Me: 8% · σ: 17,4% · Mo: 4% | 1635 | 6 | 7 | 21,1% Me: 8% · σ: 21,1% · Mo: -% | 1325 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ENERGETYCZNE ma wyższą zdawalność ogólną (97,7% vs 92,2%).
Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ENERGETYCZNE wypada lepiej w 3, a TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM ENERGETYCZNE | TECHNIKUM NR 5 W JAWORZNIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 68,2% | 57,3% | 10,8 pkt proc. |
| język polski | 52,5% | 59,4% | 6,9 pkt proc. |
| język angielski | 77,8% | 84,4% | 6,7 pkt proc. |
| matematyka | 15,6% | 21,1% | 5,5 pkt proc. |
| język angielski | 81,4% | 85,7% | 4,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 5,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 10,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 44 osób w szkole A i 51 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.