Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA ORKANA W LIMANOWEJ i CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W LIMANOWEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Limanowa | Zdawalność: 98,9%
📍 Limanowa | Zdawalność: 16,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 44 | 49,8% Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 53% | 614 | 1 | 7 | 21,9% Me: 20% · σ: 20,8% · Mo: 20% | 2528 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 279 | 86,3% Me: 92% · σ: 15,3% · Mo: 97% | 858 | 1 | 12 | 38,9% Me: 23% · σ: 26,0% · Mo: 17% | 4464 | 6 |
| język angielski ustny (M) | 279 | 90,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 447 | 1 | 12 | 59,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3911 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 280 | 69,5% Me: 68% · σ: 15,2% · Mo: 67% | 465 | 1 | 12 | 24,9% Me: 22,5% · σ: 14,9% · Mo: -% | 4468 | 6 |
| język polski ustny (M) | 280 | 83,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 408 | 1 | 12 | 45,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 4211 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 280 | 72,8% Me: 76% · σ: 19,0% · Mo: 90% | 562 | 1 | 12 | 27,3% Me: 20% · σ: 19,8% · Mo: 20% | 4037 | 6 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA ORKANA W LIMANOWEJ ma wyższą zdawalność ogólną (98,9% vs 16,7%).
Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA ORKANA W LIMANOWEJ wypada lepiej w 6, a CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W LIMANOWEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WŁADYSŁAWA ORKANA W LIMANOWEJ | CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W LIMANOWEJ - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 86,3% | 38,9% | 47,4 pkt proc. |
| matematyka | 72,8% | 27,3% | 45,5 pkt proc. |
| język polski | 69,5% | 24,9% | 44,6 pkt proc. |
| język polski | 83,3% | 45,3% | 38,0 pkt proc. |
| język angielski | 90,9% | 59,7% | 31,2 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 82,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 47,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 279 osób w szkole A i 12 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.