Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM NR 4 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU i TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA B (RSPO: 39185)

TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU

📍 Łowicz | Zdawalność: 72,2%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 30 28,6% 🏆 Me: 22,5% · σ: 16,7% · Mo: 18% 1871 5 6 17,3% Me: 15% · σ: 6,8% · Mo: 13% 2817 7
język angielski poziom podstawowy (M) 62 67,8% 🏆 Me: 77,5% · σ: 26,9% · Mo: 88% 2752 5 18 62,9% Me: 63,5% · σ: 23,7% · Mo: 35% 3252 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 52 55% 🏆 Me: 54% · σ: 25,3% · Mo: 42% 2885 6 9 42,1% Me: 45% · σ: 21,4% · Mo: 45% 3836 8
język angielski ustny (M) 62 76,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2021 4 18 69,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2913 7
język polski poziom podstawowy (M) 62 55,2% 🏆 Me: 54% · σ: 13,7% · Mo: 47% 2025 6 18 36,6% Me: 37,5% · σ: 14,2% · Mo: 17% 4027 8
język polski ustny (M) 62 70,9% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1573 4 18 59,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2992 7
matematyka poziom podstawowy (M) 62 55,9% Me: 54% · σ: 19,1% · Mo: 38% 1598 5 18 60,7% 🏆 Me: 57% · σ: 12,3% · Mo: 52% 1238 4

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM NR 4 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU ma wyższą zdawalność ogólną (85,5% vs 72,2%).

Spośród 7 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 4 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU wypada lepiej w 6, a TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM NR 4 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU TECHNIKUM NR 1 W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. 10 PUŁKU PIECHOTY W ŁOWICZU Różnica
język polski 55,2% 36,6% 18,6 pkt proc.
język angielski 55% 42,1% 12,9 pkt proc.
język polski 70,9% 59,6% 11,4 pkt proc.
geografia 28,6% 17,3% 11,3 pkt proc.
język angielski 76,6% 69,7% 7,0 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 18,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 62 osób w szkole A i 18 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.