Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Łowicz | Zdawalność: 86,2%
📍 Łowicz | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 22 | 30,8% Me: 26% · σ: 18,1% · Mo: 18% | 1684 | 4 | 51 | 40,2% Me: 40% · σ: 14,3% · Mo: 45% | 1028 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 29 | 76,7% Me: 82% · σ: 21,3% · Mo: 95% | 1756 | 4 | 145 | 88,7% Me: 93% · σ: 12,6% · Mo: 97% | 637 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 21 | 67,3% Me: 72% · σ: 19,7% · Mo: 57% | 1610 | 4 | 138 | 78,5% Me: 83% · σ: 18,1% · Mo: 83% | 623 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 29 | 90,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 461 | 1 | 145 | 85,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 985 | 2 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 29 | 59,2% Me: 60% · σ: 14,9% · Mo: 72% | 1485 | 4 | 145 | 65,8% Me: 67% · σ: 13,9% · Mo: 73% | 772 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 6 | 64,8% Me: 71,5% · σ: 24,7% · Mo: -% | 219 | 1 | 31 | 56,7% Me: 57% · σ: 15,4% · Mo: 57% | 440 | 3 |
| język polski ustny (M) | 29 | 69,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1706 | 5 | 145 | 78,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 742 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 29 | 44,6% Me: 42% · σ: 21,0% · Mo: 44% | 2703 | 7 | 145 | 83,5% Me: 86% · σ: 13,4% · Mo: 96% | 157 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 86,2%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU wypada lepiej w 2, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU w 6.
| Przedmiot | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ŁOWICZU W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 4 IM. WŁADYSŁAWA GRABSKIEGO W ŁOWICZU | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOWICZU | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 44,6% | 83,5% | 39,0 pkt proc. |
| język angielski | 76,7% | 88,7% | 12 pkt proc. |
| język angielski | 67,3% | 78,5% | 11,2 pkt proc. |
| geografia | 30,8% | 40,2% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 69,8% | 78,9% | 9,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły B jest wyższa o 13,8 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 39,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 29 osób w szkole A i 145 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.