Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. WŁODZIMIERZA LEONARDA LUBAŃSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W NOWINACH czy II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Nowiny | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 19 | 45,2% Me: 50% · σ: 23,9% · Mo: 50% | 644 | 1 | 33 | 54,6% Me: 58% · σ: 23,2% · Mo: 23% | 326 | 1 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 28 | 47,9% Me: 48% · σ: 14,8% · Mo: 27% | 679 | 1 | 22 | 48,3% Me: 49% · σ: 17,2% · Mo: 38% | 653 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 44 | 87,7% Me: 92% · σ: 10,8% · Mo: 95% | 736 | 1 | 93 | 84,8% Me: 90% · σ: 14,3% · Mo: 97% | 964 | 1 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 36 | 67,6% Me: 75% · σ: 24,5% · Mo: 83% | 1576 | 1 | 71 | 70,5% Me: 75% · σ: 19,3% · Mo: 47% | 1293 | 1 |
| język angielski ustny (M) | 44 | 78,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1823 | 1 | 93 | 92,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 306 | 1 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 45 | 62,7% Me: 63% · σ: 10,9% · Mo: 63% | 1100 | 1 | 93 | 67,2% Me: 67% · σ: 13,1% · Mo: 60% | 638 | 1 |
| język polski ustny (M) | 45 | 63,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2447 | 1 | 93 | 81,8% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 503 | 1 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 45 | 69,3% Me: 70% · σ: 12,9% · Mo: 68% | 759 | 1 | 93 | 71,5% Me: 74% · σ: 16,5% · Mo: 82% | 640 | 1 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. WŁODZIMIERZA LEONARDA LUBAŃSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W NOWINACH wypada lepiej w 1, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE w 7.
| Przedmiot | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. WŁODZIMIERZA LEONARDA LUBAŃSKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W NOWINACH | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JĘDRZEJOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język polski | 63,7% | 81,8% | 18,2 pkt proc. |
| język angielski | 78,2% | 92,8% | 14,6 pkt proc. |
| biologia | 45,2% | 54,6% | 9,4 pkt proc. |
| język polski | 62,7% | 67,2% | 4,5 pkt proc. |
| język angielski | 87,7% | 84,8% | 2,8 pkt proc. |
Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 18,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 45 osób w szkole A i 93 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.