Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE vs LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Wyszków | Zdawalność: 100%
📍 Wyszków | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 74 | 53,1% Me: 55% · σ: 15,6% · Mo: 63% | 378 | 1 | 39 | 37,6% Me: 33% · σ: 19,1% · Mo: 32% | 930 | 4 |
| chemia poziom rozszerzony (M) | 24 | 47,1% Me: 47% · σ: 16,7% · Mo: 42% | 330 | 1 | 14 | 21% Me: 15% · σ: 21,8% · Mo: 5% | 999 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 50,0% Me: 42% · σ: 20,3% · Mo: 35% | 612 | 2 | 76 | 44,9% Me: 42,5% · σ: 19,3% · Mo: 38% | 813 | 3 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 61,6% Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 43% | 226 | 1 | 11 | 47,7% Me: 48% · σ: 21,8% · Mo: 50% | 607 | 2 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 210 | 88,3% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 676 | 2 | 156 | 83,9% Me: 88% · σ: 14,7% · Mo: 97% | 1070 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 178 | 79,2% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 565 | 2 | 121 | 69,8% Me: 70% · σ: 18,7% · Mo: 88% | 1359 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 210 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 897 | 1 | 156 | 80,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1516 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 210 | 70,7% Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 80% | 369 | 1 | 157 | 65,5% Me: 67% · σ: 13,8% · Mo: 60% | 798 | 2 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 62 | 69,8% Me: 74% · σ: 21,2% · Mo: 80% | 132 | 1 | 44 | 64,3% Me: 66% · σ: 14,6% · Mo: 66% | 229 | 2 |
| język polski ustny (M) | 210 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 610 | 1 | 157 | 76,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 991 | 2 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 210 | 73,4% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 88% | 529 | 2 | 157 | 64,4% Me: 64% · σ: 17,8% · Mo: 48% | 1041 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 47,8% Me: 46% · σ: 21,5% · Mo: 60% | 383 | 1 | 38 | 30,1% Me: 24% · σ: 21,7% · Mo: 10% | 965 | 2 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 98,7%).
Spośród 12 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE wypada lepiej w 12, a LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W WYSZKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| chemia | 47,1% | 21% | 26,1 pkt proc. |
| matematyka | 47,8% | 30,1% | 17,7 pkt proc. |
| biologia | 53,1% | 37,6% | 15,5 pkt proc. |
| historia | 61,6% | 47,7% | 13,9 pkt proc. |
| język angielski | 79,2% | 69,8% | 9,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 1,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „chemia poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 26,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 24 osób w szkole A i 14 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.