Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE vs II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 42115)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
biologia poziom rozszerzony (M) 74 53,1% 🏆 Me: 55% · σ: 15,6% · Mo: 63% 378 1 30 51,9% Me: 57% · σ: 21,6% · Mo: 48% 414 2
geografia poziom rozszerzony (M) 53 50,0% Me: 42% · σ: 20,3% · Mo: 35% 612 2 14 51,2% 🏆 Me: 52,5% · σ: 24,8% · Mo: 57% 568 1
historia poziom rozszerzony (M) 14 61,6% 🏆 Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 43% 226 1 17 33,7% Me: 28% · σ: 15,4% · Mo: 28% 974 4
język angielski poziom podstawowy (M) 210 88,3% 🏆 Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% 676 2 107 76,2% Me: 83% · σ: 20,9% · Mo: 83% 1808 5
język angielski poziom rozszerzony (M) 178 79,2% 🏆 Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 98% 565 2 89 59,0% Me: 62% · σ: 23,4% · Mo: 62% 2471 5
język angielski ustny (M) 210 86,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 897 1 108 81,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1451 2
język polski poziom podstawowy (M) 210 70,7% 🏆 Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 80% 369 1 109 61,8% Me: 58% · σ: 14,9% · Mo: 50% 1195 4
język polski poziom rozszerzony (M) 62 69,8% 🏆 Me: 74% · σ: 21,2% · Mo: 80% 132 1 68 36,8% Me: 34% · σ: 27,2% · Mo: 0% 1263 5
język polski ustny (M) 210 80,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 610 1 109 70,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 1662 3
matematyka poziom podstawowy (M) 210 73,4% 🏆 Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 88% 529 2 109 54,8% Me: 54% · σ: 19,2% · Mo: 74% 1683 5
wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) 69 50,1% 🏆 Me: 46% · σ: 21,3% · Mo: 36% 364 1 26 35% Me: 31% · σ: 19,9% · Mo: 18% 656 2

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 96,3%).

Spośród 11 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE wypada lepiej w 10, a II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE w 1.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W WYSZKOWIE Różnica
język polski 69,8% 36,8% 33,0 pkt proc.
historia 61,6% 33,7% 27,9 pkt proc.
język angielski 79,2% 59,0% 20,2 pkt proc.
matematyka 73,4% 54,8% 18,6 pkt proc.
wiedza o społeczeństwie 50,1% 35% 15,1 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 3,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 33,0 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 62 osób w szkole A i 68 w szkole B.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.