Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE czy TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Wyszków | Zdawalność: 100%
📍 Wyszków | Zdawalność: 87,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 50,0% Me: 42% · σ: 20,3% · Mo: 35% | 612 | 2 | 10 | 28,5% Me: 20% · σ: 21,4% · Mo: 7% | 1880 | 5 |
| historia poziom rozszerzony (M) | 14 | 61,6% Me: 55% · σ: 17,5% · Mo: 43% | 226 | 1 | 8 | 35,5% Me: 34% · σ: 24,1% · Mo: -% | 930 | 3 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 210 | 88,3% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 676 | 2 | 81 | 69,8% Me: 78% · σ: 22,0% · Mo: 82% | 2518 | 8 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 178 | 79,2% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 565 | 2 | 50 | 53,8% Me: 53% · σ: 22,8% · Mo: 62% | 3017 | 7 |
| język angielski ustny (M) | 210 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 897 | 1 | 81 | 65,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3399 | 6 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 210 | 70,7% Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 80% | 369 | 1 | 81 | 51,7% Me: 52% · σ: 14,5% · Mo: 55% | 2483 | 8 |
| język polski ustny (M) | 210 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 610 | 1 | 81 | 55,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3474 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 210 | 73,4% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 88% | 529 | 2 | 81 | 51,2% Me: 52% · σ: 21,5% · Mo: 60% | 2034 | 8 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 69 | 47,8% Me: 46% · σ: 21,5% · Mo: 60% | 383 | 1 | 5 | 6,4% Me: 2% · σ: 7,7% · Mo: 0% | 2186 | 5 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 87,7%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE | TECHNIKUM NR 2 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W WYSZKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 47,8% | 6,4% | 41,4 pkt proc. |
| historia | 61,6% | 35,5% | 26,1 pkt proc. |
| język polski | 80,6% | 55,1% | 25,5 pkt proc. |
| język angielski | 79,2% | 53,8% | 25,4 pkt proc. |
| matematyka | 73,4% | 51,2% | 22,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,4 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 69 osób w szkole A i 5 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.