Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE vs I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.

SZKOŁA A (RSPO: 42115)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 100%

SZKOŁA B (RSPO: 277355)

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE

📍 Wyszków | Zdawalność: 100%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
język angielski poziom podstawowy (M) 210 88,3% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% 676 2 10 89,9% 🏆 Me: 89% · σ: 6,2% · Mo: 97% 530 1
język angielski poziom rozszerzony (M) 178 79,2% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 98% 565 2 7 80,6% 🏆 Me: 78% · σ: 9,5% · Mo: 78% 464 1
język angielski ustny (M) 210 86,1% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 897 1 10 61,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3775 10
język polski poziom podstawowy (M) 210 70,7% 🏆 Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 80% 369 1 10 61,9% Me: 63,5% · σ: 13,9% · Mo: -% 1181 3
język polski ustny (M) 210 80,6% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 610 1 10 41% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 4396 10
matematyka poziom podstawowy (M) 210 73,4% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 88% 529 2 10 78,2% 🏆 Me: 75% · σ: 12,3% · Mo: 68% 333 1

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

Obie szkoły mają zbliżoną zdawalność ogólną (100% vs 100%).

Spośród 6 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE wypada lepiej w 3, a I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE w 3.

Największe różnice

Przedmiot I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE CN-B IM. POLSKICH SPADOCHRONIARZY W WYSZKOWIE Różnica
język polski 80,6% 41% 39,6 pkt proc.
język angielski 86,1% 61,6% 24,5 pkt proc.
język polski 70,7% 61,9% 8,8 pkt proc.
matematyka 73,4% 78,2% 4,8 pkt proc.
język angielski 88,3% 89,9% 1,6 pkt proc.

Jak odczytać te wyniki?

Wskaźniki zdawalności obu szkół są niemal identyczne. Nie oznacza to, że uczniowie uzyskali jednakowe wyniki przedmiotowe.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język polski ustny (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 210 osób w szkole A i 10 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.