Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE i IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WYSZKOWIE — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Wyszków | Zdawalność: 100%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| biologia poziom rozszerzony (M) | 74 | 53,1% Me: 55% · σ: 15,6% · Mo: 63% | 378 | 1 | 5 | 20,4% Me: 20% · σ: 8,0% · Mo: -% | 1800 | 5 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 53 | 50,0% Me: 42% · σ: 20,3% · Mo: 35% | 612 | 2 | 5 | 16% Me: 17% · σ: 5,8% · Mo: -% | 2882 | 8 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 210 | 88,3% Me: 93% · σ: 14,3% · Mo: 98% | 676 | 2 | 41 | 59% Me: 60% · σ: 23,6% · Mo: 53% | 3593 | 11 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 178 | 79,2% Me: 87% · σ: 18,3% · Mo: 98% | 565 | 2 | 23 | 37,9% Me: 33% · σ: 26,6% · Mo: 10% | 3966 | 9 |
| język angielski ustny (M) | 210 | 86,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 897 | 1 | 41 | 63,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3635 | 8 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 210 | 70,7% Me: 72% · σ: 12,9% · Mo: 80% | 369 | 1 | 41 | 52,3% Me: 57% · σ: 16,6% · Mo: 57% | 2407 | 7 |
| język polski ustny (M) | 210 | 80,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 610 | 1 | 41 | 54,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3536 | 7 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 210 | 73,4% Me: 76% · σ: 18,7% · Mo: 88% | 529 | 2 | 41 | 45,8% Me: 46% · σ: 15,8% · Mo: 30% | 2579 | 9 |
| wiedza o społeczeństwie poziom rozszerzony (M22) | 69 | 50,1% Me: 46% · σ: 21,3% · Mo: 36% | 364 | 1 | 21 | 13,0% Me: 10% · σ: 8,5% · Mo: 6% | 986 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE ma wyższą zdawalność ogólną (100% vs 85,4%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE wypada lepiej w 9, a IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WYSZKOWIE w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W WYSZKOWIE | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W WYSZKOWIE | Różnica |
|---|---|---|---|
| język angielski | 79,2% | 37,9% | 41,3 pkt proc. |
| wiedza o społeczeństwie | 50,1% | 13,0% | 37,2 pkt proc. |
| geografia | 50,0% | 16% | 34,0 pkt proc. |
| biologia | 53,1% | 20,4% | 32,7 pkt proc. |
| język angielski | 88,3% | 59% | 29,3 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 14,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 41,3 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 178 osób w szkole A i 23 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.